Amerykańska wersja Eurowizji! Jak będzie wyglądać The American Song Contest?

2020-08-07 13:07
Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?
Autor: Rex Features/East News Eurowizja 2020: specjalny koncert zamiast finału konkursu! Kiedy odbędzie się Europe Shine a Light?

Amerykanie chcą stworzyć własną wersję Eurowizji! Czy widowisko na kształt Konkursu Piosenki Eurowizji przyniesie USA popularność na światową skalę? Kto wpadł na pomysł show i jak będzie ono wyglądać? Więcej o The American Song Contest ujawniamy na ESKA.pl!

Amerykańska wersja Eurowizji nadchodzi! Okazuje się, że Amerykanie planują stworzyć muzyczne wydarzenie na kształt europejskiego Konkursu Piosenki Eurowizji, który jest organizowany od 1956 roku! Muzyczne show będzie nosić nazwę The American Song Contest i zadebiutuje już w 2021 roku. Czyżby Amerykanie pozazdrościli Europie przepięknej tradycji, jaką jest organizowanie Eurowizji od 1956 roku? Kto wpadł na pomysł stworzenia amerykańskiego show na miarę Eurowizji? Z informacji podanych przez portal Variety wynika, że pomysł na The American Song Contest zrodził się w głowie producenta Christera Björkmana, który reprezentował Szwecję na Eurowizji w 1992 roku. Eurowizja była moim wymarzonym projektem, odkąd byłem dzieckiem. To ogromny przywilej mieć teraz szansę wykorzystać wszystko, co kocham w tym formacie telewizyjnym i przerobić go od podstaw, aby pokazać go nowej publiczności, który nie posiada jeszcze z nim wspomnień – wyjaśnia producent w rozmowie z Variety.

The American Song Contest - więcej o show

The American Song Contest zadebiutuje w 2021 roku i będzie muzycznym wydarzeniem na kształt europejskiej Eurowizji. W konkursie wezmą udział reprezentanci z 50 stanów USA, którzy będą konkurować ze sobą i walczyć o tytuł najlepszego wykonawcy. W serwisie YouTube pojawił się również krótki zwiastun, który jest zapowiedział nowego muzycznego show.

Koncerty przełożone na 2021 rok
Najnowsze