Eurowizja 2024

i

Autor: AKPA Eurowizja 2024 - zmiany w TVP?

Spekulacje

Eurowizja 2024 - zmiany w ekipie TVP? Skandal z Blanką i Jannem może nie ujść na sucho!

2023-11-29 16:49

Eurowizja 2024 odbędzie się w Malmö, ale jeszcze nie wiemy, kto pojedzie do Szwecji w roli reprezentanta Polski. Pojawiły się spekulacje, że w Telewizji Polskiej może szykować się wielka rewolucja w kwestii konkursu. Niewykluczone, że osoby odpowiedzialne m.in. za występ Blanki, zostaną odsunięte od swoich funkcji.

Choć Eurowizja 2023 cieszyła się w Polsce wielkim zainteresowaniem, niekoniecznie było związane to z pozytywnymi emocjami. Choć ostatecznie Blanka wypadła lepiej niż się spodziewano, wielu fanów konkursu zakończyło eurowizyjny sezon z poczuciem goryczy. Zaczęło się od kontrowersyjnych preselekcji. Choć to Jann wygrał głosowanie widzów, ostatecznie zwyciężczynią została Blanka. Dodatkowo TVP odmówiło publikacji szczegółowych wyników głosowania. Występ Blanki na eurowizyjnej scenie również owiany był skandalem. Internauci wyśmiewali estetykę i efekciarstwo prezentacji. Teraz eurowizyjne media zapowiadają, że przygotowanie polskiej kandydatury na Eurowizję w Szwecji przypadnie nowym osobom.

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Eurowizja 2024 - nowa delegacja?

Jak informuje Dziennik Eurowizyjny, Telewizja Polska może powierzyć Eurowizję 2024 duetowi odpowiedzialnego za polskie występy na Eurowizji Junior. Mowa o reżyserze Konradzie Smudze oraz szefowej delegacji Marcie Piekarskiej. To oni stali m.in. za zwycięstwami Viki Gabor i Roksany Węgiel, a także drugim miejscem Sary James. Smuga i Piekarska mają już doświadczenie na dorosłej Eurowizji. W 2019 roku odpowiedzialni byli za występ zespołu Tulia. Jak na razie TVP nie potwierdziło tych spekulacji.

Skandale poprzedniej ekipy

Przez ostatnie trzy lata Eurowizją zajmowali się reżyser Mikołaj Dobrowolski oraz szefowa delegacji Maja Frybes. W 2021 roku wybór Rafała Brzozowskiego był szeroko krytykowany i ostatecznie zakończył się eliminacją w półfinale. Rok później Krystian Ochman zajął solidne 12. miejsce. Tego roku TVP zamieszane było jednak zamieszane w ustawkę na punkty, za którą została ukarane przez Europejską Unię Nadawców. W zeszłym roku preselekcje przygotowane przez duet Dobrowolski-Frybes zakończyły się pozwem sądowym złożonym przez OGAE.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką Tattoo.