Eurowizja 2022 - KRAJOWE ELIMINACJE. Uczestnicy, którzy walczą o bilet do Turynu!

2022-02-17 16:02
Eurowizja 2022 - uczestnicy Krajowych Eliminacji. To oni walczą o bilet do Turynu!
Autor: Piotr Porębski / WBF Eurowizja 2022 - uczestnicy Krajowych Eliminacji. To oni walczą o bilet do Turynu!

Eurowizja w maju 2022 sprawi, że serca widzów zabiją dużo szybciej. Zanim jednak to emocje sięgną zenitu podczas Krajowych Eliminacji. W stawce o bilet uprawniający do reprezentowania Polski w czasie 66. Konkursu Piosenki Eurowizji jest 10 uczestników. Kto walczy w preselekcjach? Przekonajcie się sprawdzając już teraz!

Spis treści

 1. Eurowizja 2022 - uczestnicy Krajowych Eliminacji

Eurowizja 2022 - uczestnicy Krajowych Eliminacji ujawnieni! Kto wystąpi w preselekcjach do Eurowizji 2022? Po tym, gdy 12 stycznia 2022 informowaliśmy was, że krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski, dwa dni później przyszedł czas na potwierdzenie tej wiadomości. Telewizja Polska oficjalnie ogłosiła, że zorganizuje konkurs wyłaniający osobę, która otrzyma bilet do Turynu. Wcześniej publiczny nadawca zapowiadał, że sam wyłoni reprezentanta i decyzję ogłosi 2 stycznia 2022. Termin ogłoszenia przesunięto o trzynaście dni, ale ostatecznie to telewidzowie wybiorą laureata preselekcji. Komisja TVP zdecydowała się na ten sprawdzony schemat z faktu, że przyszło wiele zgłoszeń godnych uwagi. Teraz to na widzach spoczywa odpowiedzialność wyboru. Konkurs preselekcyjny odbędzie się 19 lutego w Warszawie.

River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]

Eurowizja 2022 - uczestnicy Krajowych Eliminacji

Kto jedzie z Polski na Eurowizję 2022? Mnóstwo zgłoszeń dotarło do Telewizji Polskiej od wykonawców i zespołów. Jako pierwsi w Polsce podaliśmy informację, że Krystian Ochman zaśpiewa River. Już wcześniej było wiadomo, że Daria, a raczej jej niemiecka wytwórnia zgłosiła piosenkę Paranoia, a Kuba Szmajkowski powalczy o bilet z utworem Lovesick. Jury ostatecznie wyłoniło 10 najlepszych z nich, którzy staną w walce, podczas Krajowych Eliminacji. Oto pełna lista:

 1. Ania Byrcyn - Dokąd
 2. Daria - Paranoia
 3. Emilia Dębska (Mila) - All I Need
 4. Karolina Lizer - Czysta Woda
 5. Karolina Stanisławczyk & Toro Chica - Move
 6. Krystian Ochman - River
 7. Kuba Szmajkowski - Lovesick
 8. Lidia Kopania - Why Does It Hurt?
 9. Siostry Szlachta - Drogowskazy
 10. Unmute - Głośniej Niż Decybele
Sonda
Kto z Polski na Eurowizję 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze