Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski. Znamy datę!

i

Autor: Piotr Porębski / Daria Marcinkowska / AFP PHOTO / DIETER NAGL / EAST NEWS / WBF Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski. Znamy datę!

Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski. Znamy datę!

2022-02-17 16:17

Krajowe Eliminacje Eurowizja 2022 - to właśnie tym sposobem poznamy 24. w historii reprezentanta Polski. Choć początkowo miało o tym zdecydować specjalne jury Telewizji Polskiej. Kto jedzie na Eurowizję? Kiedy odbędzie się wydarzenie, w czasie którego kandydaci powalczą o bilet do Turynu? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje
  2. Krajowe preselekcje Eurowizja 2022 - data

Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski, co wywołało duże poruszenie wśród fanów konkursu, ale nie tylko. Na wstępie jednak warto zaznaczyć, że biorąc pod uwagę opinie internautów, jest to najlepsza z możliwych decyzji. Ogłoszenie tego, kto jedzie z Polski na Eurowizję 2022 miało nastąpić najpierw 2 stycznia, a później ogłoszono, że ujawnienie decyzji jest przesunięte o trzynaście dni. To efekt dużej liczby zgłoszeń kandydatów, którzy faktycznie stworzyli ciekawe, eurowizyjne kompozycje, które chcą pokazać widzom w Europie. Specjalnie powołana komisja miała problem z ostatecznym wyborem tej jednej osoby, która godnie będzie nas reprezentować w Turynie. Udało nam się dowiedzieć, że w związku z tą trudnością ostateczną decyzję podejmą widzowie Telewizji Polskiej, w ramach specjalnych preselekcji. Oficjalne potwierdzenie poda TVP.

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022 - tajemnicza informacja zaskoczyła fanów

Krystian Ochman skromnie o debiutanckim albumie i szczerze o Eurowizji!

Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje

Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce odbędą się po raz trzynasty. W przeszłości za ich sprawą, a dokładniej za sprawą głosów widzów, prawo do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji zdobyli m.in. Michał Szpak w 2016 roku, Kasia Moś w 2017 roku, czy Gromee w 2018 roku. 

Krajowe preselekcje Eurowizja 2022 - data

Kiedy są krajowe preselekcje Eurowizja 2022? Jaka jest data? Osoba związana z tegorocznym konkursem zdradziła nam, że eliminacje odbędą się dopiero 19 lutego 2022 w Warszawie. Udział ma wziąć dziesięciu kandydatów, ale niezmiennie faworytem internautów pozostaje Krystian Ochman. Zasady będą zapewne takie same, jak miało to miejsce w przeszłości. O tym, kto pojedzie na Eurowizję 2022 zdecydują widzowie w głosowaniu SMS i specjalnie wybrane jury. Punktacja również powinna zostać niezmienna, czyli każdy z członków komisji może przyznać od 1-12 punktów. Głosy widzów mają być natomiast przeliczone na podstawie wysłanych smsów.

Sonda
Eurowizja 2022 - kto z Polski powinien jechać?