Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski. Znamy datę!

2022-02-17 16:17
Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski. Znamy datę!
Autor: Piotr Porębski / Daria Marcinkowska / AFP PHOTO / DIETER NAGL / EAST NEWS / WBF Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski. Znamy datę!

Krajowe Eliminacje Eurowizja 2022 - to właśnie tym sposobem poznamy 24. w historii reprezentanta Polski. Choć początkowo miało o tym zdecydować specjalne jury Telewizji Polskiej. Kto jedzie na Eurowizję? Kiedy odbędzie się wydarzenie, w czasie którego kandydaci powalczą o bilet do Turynu? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje
  2. Krajowe preselekcje Eurowizja 2022 - data

Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje wyłonią reprezentanta Polski, co wywołało duże poruszenie wśród fanów konkursu, ale nie tylko. Na wstępie jednak warto zaznaczyć, że biorąc pod uwagę opinie internautów, jest to najlepsza z możliwych decyzji. Ogłoszenie tego, kto jedzie z Polski na Eurowizję 2022 miało nastąpić najpierw 2 stycznia, a później ogłoszono, że ujawnienie decyzji jest przesunięte o trzynaście dni. To efekt dużej liczby zgłoszeń kandydatów, którzy faktycznie stworzyli ciekawe, eurowizyjne kompozycje, które chcą pokazać widzom w Europie. Specjalnie powołana komisja miała problem z ostatecznym wyborem tej jednej osoby, która godnie będzie nas reprezentować w Turynie. Udało nam się dowiedzieć, że w związku z tą trudnością ostateczną decyzję podejmą widzowie Telewizji Polskiej, w ramach specjalnych preselekcji. Oficjalne potwierdzenie poda TVP.

Krystian Ochman jedzie na Eurowizję 2022 - tajemnicza informacja zaskoczyła fanów

Krystian Ochman skromnie o debiutanckim albumie i szczerze o Eurowizji!

Eurowizja 2022 - krajowe preselekcje

Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce odbędą się po raz trzynasty. W przeszłości za ich sprawą, a dokładniej za sprawą głosów widzów, prawo do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji zdobyli m.in. Michał Szpak w 2016 roku, Kasia Moś w 2017 roku, czy Gromee w 2018 roku. 

Krajowe preselekcje Eurowizja 2022 - data

Kiedy są krajowe preselekcje Eurowizja 2022? Jaka jest data? Osoba związana z tegorocznym konkursem zdradziła nam, że eliminacje odbędą się dopiero 19 lutego 2022 w Warszawie. Udział ma wziąć dziesięciu kandydatów, ale niezmiennie faworytem internautów pozostaje Krystian Ochman. Zasady będą zapewne takie same, jak miało to miejsce w przeszłości. O tym, kto pojedzie na Eurowizję 2022 zdecydują widzowie w głosowaniu SMS i specjalnie wybrane jury. Punktacja również powinna zostać niezmienna, czyli każdy z członków komisji może przyznać od 1-12 punktów. Głosy widzów mają być natomiast przeliczone na podstawie wysłanych smsów.

Sonda
Eurowizja 2022 - kto z Polski powinien jechać?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze