Karolina Stanisławczyk i Chika Toro - piosenka Move to HIT Eurowizji 2022? [PREMIERA]

2022-01-27 15:57
Karolina Stanisławczyk i Chika Toro - piosenka Move to HIT Eurowizji 2022? [PREMIERA]
Autor: K. Michalski Karolina Stanisławczyk i Chika Toro - piosenka Move to HIT Eurowizji 2022? [PREMIERA]

Do ruchu zachęca Karolina Stanisławczyk i Chika Toro! Artystki połączyły siły, a efektem ich współpracy jest utwór zatytułowany Move. To piosenka, która ma szansę reprezentować Polskę, podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Turynie. Jak brzmi utwór? Przekonacie się w dniu premiery na naszej stronie!

Karolina Stanisławczyk i Chika Toro - piosenka Move to hit Eurowizji 2022? Polka znana z hitu Cliche połączyła siły z kolumbijską piosenkarką, czego efektem jest taneczna, latynoska piosenka Move. Utwór powstał w dość niezwykłych okolicznościach, które bezpośrednio wiążą się z wydaniem wcześniejszych piosenek z udziałem Chika Toro, czyli Polombia oraz Dziękuję Ci Polsko. Zainteresowanie kolumbijskiej wokalistki naszym krajem, po komercyjnym sukcesie piosenek z Popkiem, rozpoczęło nowy, polski rozdział w karierze Kolumbijki. Przenosiny do Polski a także kontynuacja współpracy ze słowackim producentem Peterem Pannem, chęć nawiązania współpracy z polskimi artystami zaowocował zaproszeniem młodej wokalistki do stworzenia ich wspólnej autorskiej piosenki Move. Piosenka utrzymana jest w latynoskich, reggaetonowych brzmieniach. Zawiera tekst w języku hiszpańskim, angielskim i polskim. 

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Sara James w piosence Easy On Me od Adele! [ESKA LIVE]

Karolina Stanisławczyk - piosenka Move

- Nasza piosenka to prawdziwy wulkan energii. Świetnie się nam razem pracowało i nie możemy doczekać się show, które przygotowujemy na finał preselekcji do Eurowizji! Jest to dla nas nowe, super doświadczenie a także, mam nadzieję, dla naszych fanów, którzy nie są przyzwyczajeni do takiego niecodziennego połączenia - mówi Karolina Stanisławczyk.

Eurowizja 2022 - KRAJOWE ELIMINACJE. Uczestnicy, którzy walczą o bilet do Turynu!

Piosenka Move została zakwalifikowana do finału polskich preselekcji do konkursu Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego w Warszawie. Premiera utworu wraz z teledyskiem jest zaplanowana na 28.01.2022 i jest kontynuacją historii z poprzedniego teledysku Karoliny Stanisławczyk pt. Rio. Produkcją numeru zajął się słowacki producent Peter Pann.

Karolina Stanisławczyk - kim jest?

Karolina Stanisławczyk to wokalistka, pianistka i autorka tekstów. Zaczynała karierę wokalną, biorąc udział w wielu konkursach wokalnych i przeglądach piosenek, a także kształcąc swój głos w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy. W czerwcu 2020 zadebiutowała wydając singiel Malibu nakładem wytwórni Hypsteria Records. W maju 2021 ukazała się pierwsza solowa płyta Karoliny Stanisławczyk, Cliché. Singiel o tym samym tytule zdobył status platyny.

Chika Toro - kim jest?

Neidy Viviana Toro Salazar, znana jako Chika Toro, jest kolumbijską piosenkarką, autorką tekstów i tancerką. Tworzy i komponuje w różnych stylach muzycznych, tj. Reggaeton, Latino, EDM, Pop-rock czy Funk. Artystka studiowała MBA na uniwersytecie w Sydney. W 2017 roku przeprowadziła się do Europy by całkowicie poświęcić się muzyce. Trzy lata później jej singiel uzyskał status złotej płyty. Podczas swojej kariery współpracowała ze słynnymi kolumbijskimi producentami: Saybor czy Alexander DJ (producenci J Balvin & Ozuna). Swój pierwszy kontrakt płytowy podpisała w 2020 roku. Doświadczenie sceniczne i taneczne zdobywała na koncertach w Australii, Kolumbii, USA, Czechach i Polsce.

Sonda
Eurowizja 2022 - kto z Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze