Eurowizja 2021 - kiedy finał konkursu? Kto zadecyduje o zwycięstwie?

2021-05-20 13:24
Eurowizja 2021 - Polska - Rafał Brzozowski
Autor: EBU / Andres Putting

Największe muzyczne emocje dopiero przed nami! Już niebawem dowiemy się, czyja piosenka najmocniej podbiła serca europejskiej publiczności. Czy będzie to The Ride naszego reprezentanta Rafała Brzozowskiego? Sprawdźcie, kiedy dokładnie odbędzie się finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 i kto zdecyduje o zwycięstwie.

Eurowizja 2021 - kiedy finał konkursu? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wielu internautów, którzy dowiedzieli się o tym, że Konkurs Piosenki Eurowizji już się rozpoczął i mają w planach obejrzenie najważniejszego pojedynku. Za nami już pierwszy półfinał, w którym wystąpiło szesnastu wykonawców. Dziesięciu z nich pojawi się w wielkim finale. 20 maja odbędzie się natomiast drugi półfinał, w trakcie którego na scenie zaprezentuje się między innymi polski reprezentant Rafał Brzozowski. Wokalista zaśpiewa na eurowizyjnej scenie swój najnowszy singiel The Ride. Teledysk nakręcony do kompozycji wygenerował już ponad siedem milionów odsłon w sieci.

Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę, 22 maja. Na scenie zaprezentuje się wtedy łącznie dwudziestu sześciu wykonawców: dziesięciu z pierwszego półfinału, dziesięciu z drugiego, reprezentanci Wielkiej Piątki oraz reprezentant Holandii, która w tym roku jest gospodarzem wydarzenia.

Quiz. Eurowizja 2021. Co wiesz o polskim reprezentancie Rafale Brzozowskim?

Pytanie 1 z 10
Jaki sport w młodości trenował Brzozowski?

Eurowizja 2021 finał - kto decyduje o zwycięstwie?

Zasady odbywania się Eurowizji pozostają od wielu lat niezmiennie. Po raz kolejny o zwycięstwie reprezentanta danego kraju zadecydują jurorzy (50%) oraz widzowie (50%), którzy mogą wspierać swoich faworytów, wysyłając na nich swoje głosy. Trzeba pamiętać jednak o tym, że mieszkańcy danego kraju nie mogą wysyłać sms-ów na swojego reprezentanta. Oznacza to, że mieszkający w Polsce Polacy nie mogą głosować na Rafała Brzozowskiego, jeśli awansuje do wielkiego finału.

Eurowizja 2021. Tak Rafał Brzozowski przygotowywał się na Eurowizję 2021
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze