e-pity 2019 nie działa - AWARIA SYSTEMU! Co się stało? Kiedy będzie działać?

2019-02-17 15:25 M.C.
e-pity 2019 nie działa - AWARIA SYSTEMU! Co się stało? Kiedy będzie działać?
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News PIT

Ministerstwo finansów chciało 15 lutego 2019 udostępnić Polakom około 20 milionów wypełnionych PIT-ów za 2018 rok. System e-pity miał pozwolić na sprawdzenie rozliczeń. W piątek rano okazało się jednak, że doszło do awarii systemu e-pity 2019, a każda próba wejścia na stronę kończyła się niepowodzeniem. Na ESKA.pl piszemy na temat tego, co mogło się stać i kiedy system znów zacznie działać prawidłowo.

e-pity 2019 nie działa - awaria systemu uniemożliwia funkcjonowanie systemu. Takie wiadomości zaczęły się pojawiać w Polsce 15 lutego 2019. Każdy, kto próbował wejść na stronę internetową epit.podatki.gov.pl, zobaczył tylko biały ekran z informacją, że witryna jest nieosiągalna. Co się stało? Kiedy będzie działać? To pytania, które mogą sobie teraz zadawać wszyscy podatnicy w naszym kraju. Na ESKA.pl opisujemy sytuację i odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące awarii systemu e-pity 2019.

Awaria systemu e-pity 2019 - co się stało?

Strona epit.podatki.gov.pl miała pozwolić mieszkańcom naszego kraju zobaczyć swoje rozliczenia za rok 2018. Niestety w piątek 15 lutego 2019 okazało się, że witryna nie funkcjonuje. System na chwilę zaczął działać po godzinie 10, ale wkrótce znów wystąpił błąd.

Co się stało? Wszystko wskazuje na to, że system uruchomiony o północy 15 lutego po prostu zawiesił się. Jest to prawdopodobnie obciążenie serwerów spowodowane tym, że wiele osób chciało sprawdzić swoje rozliczenie.

Kiedy system zacznie działać?

System e-pity 2019 miał pozwolić Polakom na przejrzenie około 20 milionów wstępnie rozliczonych PIT-ów za 2018. Wiele osób chciało więc skorzystać z tej opcji i najprawdopodobniej doszło do obciążenia. Nie wiadomo dokładnie, kiedy minie awaria. Biorąc jednak pod uwagę to, jak ważne informacje znajdują się na stronie, możemy zakładać, że pracuje się już nad rozwiązaniem problemów i niebawem wszystko zacznie działać.

Zobacz też
Pogoda w Polsce zaskoczy! W lutym śnieg, -8 stopni Celsjusza, czyli powrót zimy!

Autor: Albin Marciniak/East News

Pogoda w Polsce zaskoczy! W lutym śnieg, -8 stopni Celsjusza, czyli powrót zimy!

Najnowsza prognoza pogody na luty 2019 wyraźnie pokazuje, że na prawdziwą wiosnę musimy jeszcze poczekać. Choć pierwsze 10 dni były dość ciepłe, to w kolejnych dniach nastąpi gwałtowne ochłodzenie. W niektórych regionach kraju spodziewany jest śnieg, deszcz i temperatury poniżej zera stopni. Gdzie i kiedy najgorzej? Przekonajcie się sprawdzając świeże przewidywania na ESKA.pl

Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i na bieżąco śledzić informacje dotyczące awarii. Można tez co jakiś czas próbować wejść na stronę epit.podatki.gov.pl.

Najnowsze