Do kiedy zwrot podatku? Ile czasu od złożenia PIT?

2018-04-04 14:45
Do kiedy zwrot podatku? Ile czasu od złożenia PIT?
Autor: fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS PIT

Gdy rozliczymy się z urzędem skarbowym, pozostaje już tylko czekać na zwrot podatku. Na ESKA.pl dowiecie się, kiedy można spodziewać się zwrotu pieniędzy.

Do kiedy zwrot podatku? Ile czasu od złożenia PIT? Takie pytania zadają sobie wszyscy, którzy co roku rozliczają się z urzędem skarbowym. Zwrot nadpłaconego podatku, jest często zastrzykiem pieniędzy, które można wydać wedle uznania. Każdy kto planuje zakupy za zwrot podatku, musi jednak brać pod uwagę, że termin, w którym pieniądze trafią z powrotem na konto, zależny jest od tego, kiedy rozliczyliśmy się z urzędem.

Do kiedy i jak rozliczyć PIT za 2017?

Autor: brak danych

PIT - jak go rozliczyć i do kiedy złożyć, żeby nie mieć kłopotów? Szczegóły wyjaśniamy już teraz na ESKA.pl

Zwrot podatku - ile czasu ma urząd skarbowy?

Do kiedy zwrot podatku? Urząd skarbowy ma obowiązek zwrotu nadpłaconych kosztów nie później niż 90 dni od daty złożenia zeznania podatkowego. Oznacza to, że im wcześniej złożymy PIT, tym szybciej wrócą do nas pieniądze. Przykładowo, jeśli rozliczyliśmy się pod koniec lutego, zwrot powinien przyjść już w maju. Zwykle jednak, urzędy skarbowe przesyłają pieniądze wcześniej niż 90 dni. Warto też wiedzieć, że na szybszy zwrot ma wpływ rozliczenie PIT-u przez internet.

JPK - co to jest? Do kiedy wysłać plik JPK VAT? Co z JPK po terminie?

Autor: brak danych

Wszyscy polscy przedsiębiorcy muszą przesłać JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny. Czym jest i do kiedy trzeba go wysłać? Odpowiedzi na te pytania, podajemy na ESKA.pl.

Zwrot podatku - status

Jeśli już rozliczyliśmy się z urzędem, możemy sprawdzić status zwrotu, czyli ile czasu od złożenia PIT, zajmie fiskusowi przesłanie nam pieniędzy. Instrukcję, jak sprawdzić status zwrotu podatku, można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów. Odnośnik znajdziecie poniżej.

Status zwrotu podatku >>

Najnowsze