Pogoda w Polsce zaskoczy! W lutym śnieg i -8 stopni Celsjusza, czyli powrót zimy!

2019-02-12 9:00
Pogoda w Polsce zaskoczy! W lutym śnieg, -8 stopni Celsjusza, czyli powrót zimy!
Autor: Albin Marciniak/East News Pogoda w Polsce zaskoczy! W lutym śnieg, -8 stopni Celsjusza, czyli powrót zimy!

Najnowsza prognoza pogody na luty 2019 wyraźnie pokazuje, że na prawdziwą wiosnę musimy jeszcze poczekać. Choć pierwsze 10 dni były dość ciepłe, to w kolejnych dniach nastąpi gwałtowne ochłodzenie. W niektórych regionach kraju spodziewany jest śnieg, deszcz i temperatury poniżej zera stopni. Gdzie i kiedy najgorzej? Przekonajcie się sprawdzając świeże przewidywania na ESKA.pl

Pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć. Mało kto dziwi się na przelotne opady śniegu w maju czy dodatnie temperatury w grudniu. Zaskoczy również i tym razem! Po kilkunastu ciepłych i względnie słonecznych dniach wszyscy myśleli, że wiosna już nadeszła i możemy zapomnieć o mrozach. Tymczasem, zgodnie z najnowszymi przewidywaniami, musimy przygotować się na powrót zimy. Gdzie najgorsza pogoda w lutym 2019?

Przeczytaj także: Hity wiosny 2019: The Chainsmokers i 5 Seconds of Summer łączą siły!

Pogoda w Polsce luty 2019 - ile stopni?

Pogoda w Polsce w lutym 2019, przynajmniej na początku miesiąca dawała nadzieję, że zima już nie wróci. Najnowsze przewidywania pokazują jednak nieco inną sytuację. Do naszego kraju - po 11 stopniach Celsjusza na Dolnym Śląsku, czy 10 stopniach Celsjusza w centrum - wróci zima. Spodziewane są opady deszczu, śniegu i bardzo niskie temperatury. Wszystko to w dni: 12, 13, 14, 15 i 16 lutego. Rozpiska miast i temperatur poniżej:

  • Suwałki - od 0-4 stopni Celsjusza (w nocy od -2 do -5) - bez opadów.
  • Zakopane - od 2-7 stopni Celsjusza (w nocy od -3 do -8) - dużo śniegu.
  • Kraków - od 2-8 stopni Celsjusza (w nocy od -1 do -3) - słabe opady deszczu.
  • Wrocław - 5-12 stopni Celsjusza (od -0 do -2 w nocy) - niewielkie opady śniegu.
  • Warszawa - od 2-9 stopni Celsjusza (1 do -4 stopni Celsjusza w nocy) - przelotne opady deszczu, mało słońca.
  • Gdańsk - od 2-7 stopni Celjusza (od 2 do -4 stopni Celsjusza w nocy) - przelotne opady deszczu i śniegu, ale głównie pochmurno.

Pogoda w Polsce - kiedy ciepło?

Zima będzie atakować rzadziej i coraz słabiej. W lutym zapowiadane jest słońce i temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza a dwa/trzy dni później mocny mróz. Najgorzej będzie oczywiście w nocy. Kiedy zrobi się ciepło? Koniec zimy i prawdziwa wiosna w pogodzie - rozpocznie się w połowie marca.

Najnowsze