Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy? Na uczniów czeka sporo zmian

2022-11-23 11:43
Egzamin
Autor: pixabay/F1Digitals

Egzamin ósmoklasisty to spore wyzwanie dla uczniów. Jakie wymagania obowiązują uczniów w tym roku szkolnym? Sprawdziliśmy, ile trwa egzamin ósmoklasisty oraz jakie zmiany czekają uczniów kończących szkołą podstawową.

Terminy egzaminów ósmoklasisty 2023 nie są żadną tajemnicą. Centralna Komisja Edukacyjna udostępniła je już jakiś czas temu. Uczniowie jednak szukają informacji na nie tylko kiedy jest, ale również ile trwa egzamin ósmoklasisty. Do testu przystępują do niego uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej. Egzamin ósmoklasisty 2023 jest egzaminem obowiązkowym i bardzo ważnym testem dla uczniów kończących szkołę podstawową. Choć nie można go nie zdać, to jego wynik jest bardzo ważny, ponieważ w dużej mierze to właśnie on decyduje o tym, w jakiej szkole uczeń będzie kontynuował naukę. Uczniowie powinni przygotować się na kilka zmian dotyczących egzaminu. Został on na stałe przesunięty na maj.

Próbna matura 2023 - przecieki z matematyki. Jakie będą zadania?

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Egzamin ósmoklasisty 2023 - kiedy?

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2023 obejmuje trzy dni. Uczniowie zmierzą się z testami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty przewidziano terminy dodatkowe.

Egzamin ósmoklasisty 2023 - harmonogram

  • 23 maja 2023 (wtorek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
  • 24 maja 2023 (środa) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z matematyki,
  • 25 maja 2023 (czwartek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (opcjonalnie innego języka nowożytnego).

Egzamin ósmoklasisty 2023 - czas trwania

Czas trwania egzaminów ósmoklasisty 2023 został dostosowany do ilości zadań oraz ich trudności.

  • egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – 120 minut,
  • egzamin ósmoklasisty z matematyki – 100 minut,
  • egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (lub innego języka nowożytnego) – 90 minut.

Próbna matura 2023 płatna! Uczniowie musieli zapłacić za arkusze maturalne

Egzamin ósmoklasisty 2023 - zmiany

Egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony na podstawie odrębnych wymagań egzaminacyjnych. Będą one zawężone w stosunku do wymagań określonych w podstawie programowej. Centralna Komisja Egzaminacyjna podjęła również decyzję, że egzamin zostanie, na stałe, przesunięty na maj.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze