Próbna matura 2023 płatna! Uczniowie musieli zapłacić za arkusze maturalne

i

Autor: pixabay/F1Digitals, canva

Próbna matura 2023 płatna! Uczniowie musieli zapłacić za arkusze maturalne

2022-09-30 10:49

Próbne matury są płatne?! W większości szkół egzaminy były bezpłatne, jednak maturzyści donoszą, że w niektóre szkoły wymagały opłaty za próbne egzaminy. Czy wszyscy musieli zapłacić za arkusze? Jakie koszty musieli ponieść maturzyści i dlaczego? Sprawdziliśmy!

Za próbną maturę trzeba zapłacić? Ile kosztuje matura 2023? Próbne matury we wrześniu 2022 były przygotowaniem do egzaminu dojrzałości w maju. Matura 2023 odbędzie się w nowej formule, dlatego wiele szkół zdecydowało się na przystąpienie do testów i sprawdzenie wiedzy uczniów. Przyszli maturzyści robią wszystko, by jak najlepiej przygotować się do egzaminu, który czeka ich w maju. Oprócz sprawdzenia wymagań i tego, z jakimi zmianami wiąże się nowa formuła matury 2023, znakomitą opcją było również przystąpienie do próbnych egzaminów maturalnych w formule 2023, które były organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Dzięki niej uczniowie ze spokojem mogą sprawdzić, na jakim etapie jest ich wiedza. Wielu miało nadzieję, że matura próbna 2023 jest bezpłatna. Teoretycznie tak właśnie powinno być. Jednak okazuje się, że niektórzy uczniowie musieli zapłacić za kopię arkuszy.

Matura próbna ANGIELSKI 2023 - mail o roli w filmie był za trudny?! Uczniowie zawiedzeni

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Próbna matura 2023 - opłaty

Przyszli maturzyści informują, że spora część z nich musiała zapłacić za próbne matury 2023! Okazuje się, że wiele szkół pobierało od uczniów opłaty za podejście do próbnej matury i kopię arkuszy egzaminacyjnych. Co więcej, duża część maturzystów informuje, że arkusze, za które zapłacili, były nieczytelne. Uczniowie skarżą się na jakość grafik i fatalną jakość wydruków.

Próbna matura 2023 - ceny

Ile kosztuje próbna matura? Ceny zależne były od danej szkoły. Według maturzystów cena wynosiła od 10 do 40 złotych. W niektórych placówkach możliwy był wybór między np. czarno-białą wersją, która kosztowała 16 złotych, a kolorową, w cenie 20 złotych.

CKE matura matematyka 2023 - zadania zdołowały uczniów. Próbna matura 2023 potwierdziła ich obawy!