Egzamin

i

Autor: TOMASZ JODLOWSKI/REPORTER

Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski - WYMAGANIA. Co trzeba umieć na egzamin 8-klasisty?

2022-05-25 12:53

Co trzeba umieć, żeby zdać egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego? Czego można spodziewać się na teście, który rozpocznie się już w czwartek 26 maja? Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje!

Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek 24 maja. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z polskim, a drugiego przyszła pora na matematykę. Trzeciego dnia ósmoklasiści podejdą do testu z języka angielskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku egzamin będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Dla wielu zdających to bardzo stresujący dzień, ponieważ wyniki będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Dlatego warto odpowiednio się przygotować i wcześniej zapoznać z wymaganiami, szczególnie jeżeli naszym celem jest dostanie się do szkoły o profilu językowym. Czego ósmoklasiści mogą spodziewać się w tym roku egzaminie z angielskiego?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów trzeba zdobyć? Czy można nie zdać?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Egzamin ósmoklasisty 2022 angielski - WYMAGANIA

Uczniowie na rozwiązanie wszystkich zadań będą mieli 90 minut. Arkusz ósmoklasisty z języka angielskiego będzie składał się zarówno z zadań otwartych i zamkniętych. Ponownie pojawi się rozumienie ze słuchu, a od ucznia wymaga się zrozumienia tekstu pisanego i funkcji językowych, znajomość środków językowych oraz umiejętność napisania wypowiedzi pisemnej. Trudno przewidzieć jakie dokładnie pytania pojawią się na teście, dlatego warto przejrzeć arkusze z poprzednich lat. Na pewno warto powtórzyć:

  • czasy Present Simple, Present Continous, Present Perfect, Past Simple, Past Continous, Future Simple
  • zaimki oraz przyimki (np. określające czas i miejsce)
  • liczebniki główne i porządkowe
  • czasowniki modalne, regularne i nieregularne
  • rzeczowniki policzalne i niepoliczalne oraz liczba mnoga regularna i nieregularna
  • tworzenie wypowiedzi pisemnych
  • słownictwo z tematu: człowiek, edukacja, praca, życie prywatne, jedzenie, zakupy i usługi, podróżowanie, sport, zdrowie, nauka i technika, przyroda i miejsce zamieszkania
Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - angielski. Kiedy i gdzie szukać odpowiedzi?

Wszyscy uczniowie chcą sprawdzić, które zadania wykonali poprawnie i niecierpliwie będą szukać w interencie odpowiedzi do egzaminu z języka angielskiego. Ósmoklasiści przekonają się o tym dopiero po oficjalnych wynikach - czyli po 1 lipca 2022. Nieznana jest jednak konkretna data.