Egzamin gimnazjalny w 2019 roku

i

Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów trzeba zdobyć? Czy można nie zdać?

2022-05-22 10:24

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że musi do niego przystąpić każdy uczeń kończący edukację w szkole podstawowej. Od wyników zależy, czy uda mu się dostać do wymarzonej szkoły średniej. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy egzaminu ósmoklasisty można nie zdać. Odpowiadamy!

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów, żeby zdać?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022 - czy można nie zdać?

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych w kontekście egzaminu, do którego muszą przystąpić wszyscy uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej. W tym roku egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się w dniach 24-26 maja. Jak z pewnością kojarzą wszyscy uczniowie, w latach ubiegłych sesja egzaminacyjna rozpoczynała się w kwietniu. Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło jednak decyzję o wprowadzeniu zmian w terminach odbywania się egzaminu ósmoklasisty, tłumacząc swoją decyzję faktem, jakoby uczniowie traktowali opuszczenie sali egzaminacyjnej jako zakończenie roku szkolnego, który w przypadku ósmoklasistów trwa przecież do czerwca. I w tym roku pojawia się sporo pytań dotyczących organizacji egzaminu ósmoklasisty. Czy podobnie do matury jest minimalna liczba punktów, którą należy otrzymać, by zdać? Czy można nie przyjść na egzamin? W dalszej części artykułu rozwiewamy wszystkie wasze wątpliwości!

Wymagania na egzaminie ósmoklasisty 2022 - matematyka. Co w arkuszu 25 maja?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów, żeby zdać?

Ile trzeba mieć procent żeby zdać test ósmoklasisty? To pytanie jest często wpisywane przez uczniów szkół podstawowych. W przeciwieństwie do matury przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe. By ukończyć szkołę, trzeba do niego podejść. Nie ma jednak minimalnej liczby punktów do zdobycia. 

Egzamin ósmoklasisty 2022 - czy można nie zdać?

Jako że nie ma minimalnej liczby punktów, jaką muszą otrzymać uczniowie, egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Warto się jednak do niego przyłożyć. Wyniki z egzaminu ósmoklasisty mają realny wpływ na pomyślne przejście procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.