Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów trzeba zdobyć? Czy można nie zdać?

2022-05-22 10:24
Egzamin gimnazjalny w 2019 roku
Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że musi do niego przystąpić każdy uczeń kończący edukację w szkole podstawowej. Od wyników zależy, czy uda mu się dostać do wymarzonej szkoły średniej. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy egzaminu ósmoklasisty można nie zdać. Odpowiadamy!

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów, żeby zdać?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022 - czy można nie zdać?

Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych w kontekście egzaminu, do którego muszą przystąpić wszyscy uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej. W tym roku egzamin ósmoklasisty będzie odbywał się w dniach 24-26 maja. Jak z pewnością kojarzą wszyscy uczniowie, w latach ubiegłych sesja egzaminacyjna rozpoczynała się w kwietniu. Ministerstwo Edukacji i Nauki podjęło jednak decyzję o wprowadzeniu zmian w terminach odbywania się egzaminu ósmoklasisty, tłumacząc swoją decyzję faktem, jakoby uczniowie traktowali opuszczenie sali egzaminacyjnej jako zakończenie roku szkolnego, który w przypadku ósmoklasistów trwa przecież do czerwca. I w tym roku pojawia się sporo pytań dotyczących organizacji egzaminu ósmoklasisty. Czy podobnie do matury jest minimalna liczba punktów, którą należy otrzymać, by zdać? Czy można nie przyjść na egzamin? W dalszej części artykułu rozwiewamy wszystkie wasze wątpliwości!

Wymagania na egzaminie ósmoklasisty 2022 - matematyka. Co w arkuszu 25 maja?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile punktów, żeby zdać?

Ile trzeba mieć procent żeby zdać test ósmoklasisty? To pytanie jest często wpisywane przez uczniów szkół podstawowych. W przeciwieństwie do matury przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe. By ukończyć szkołę, trzeba do niego podejść. Nie ma jednak minimalnej liczby punktów do zdobycia. 

Egzamin ósmoklasisty 2022 - czy można nie zdać?

Jako że nie ma minimalnej liczby punktów, jaką muszą otrzymać uczniowie, egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Warto się jednak do niego przyłożyć. Wyniki z egzaminu ósmoklasisty mają realny wpływ na pomyślne przejście procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze