książki

i

Autor: pixabay.com

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - LEKTURY

2020-12-04 13:00

Znajomość lektur sprawdzana jest na sprawdzianach i kartkówkach na każdym poziomie edukacji. Jakie lektury są wymagane na egzaminie ósmoklasisty w 2021 roku? Uczniowie będą mieli trochę łatwiej, ponieważ lista obowiązkowych lektur uległa zmianie. Dokładną rozpiskę, znajdziecie w artykule poniżej.

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - LEKTURY. Uczniowie w roku szkolnym 2020/2021 podobnie jak w ubiegłym, do egzaminu ósmoklasisty przystąpią w maju. Oznacza to, że młodzież zyskała dodatkowy czas na zapoznanie się z lekturami, które będą obowiązywać ich na majowym egzaminie z języka polskiego. Jak się jednak okazuje, lista obowiązkowych lektur została nieco zmodyfikowana, a tę informację przekazał podczas konferencji prasowej 19 listopada 2020 roku obecny minister edukacji - Przemysław Czarnek. Wszystko ze względu na pandemię, a także naukę zdalną, przez którą uczniowie nie mogą w pełni przygotować się do swoich testów.

Znajomość lektur sprawdzana jest na każdym poziomie edukacji. To podstawowa wiedza, którą powinien zdobyć każdy uczeń, nie tylko w szkole podstawowej, ale również ponadpodstawowej. Dzięki znajomości treści lektur, młodzież jest w stanie poprawnie rozwiązać zadania, które znajdą w swoim arkuszu egzaminacyjnym. Listę obowiązkowych lektur na egzaminie ósmoklasisty 2021, znajdziecie poniżej.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...

Egzamin Ósmoklasisty 2021 - LEKTURY

  1. Charles Dickens - Opowieść wigilijna
  2. Aleksander Fredro - Zemsta
  3. Jan Kochanowski - wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII
  4. Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec
  5. Adam Mickiewicz - Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady cz. II, Pan Tadeusz (całość)
  6. Antoine de Saint-Exupéry - Mały Książę
  7. Henryk Sienkiewicz - Quo vadis, Latarnik
  8. Juliusz Słowacki - Balladyna
  9. Melchior Wańkowicz - Tędy i owędy (wybrany reportaż)
  10. wiersze wybranych poetów
ESKA XD EXTRA