Sosnowiec Fun Festiwal 2024. Na scenie Smolik, Natalia Nykiel i Tribbs

i

Autor: Mariusz Kryca

koncerty

Earth Festival Uniejów 2024 - program. Kto wystąpi 7 lipca?

2024-06-25 22:08

Earth Festival to dwudniowa impreza poświęcona ekologii i muzyce zwieńczona koncertem z udziałem gwiazd polskiej piosenki. 7 lipca na scenie przy Termach wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Natalia Nykiel, Julia Pietrucha, Kamil Bednarek, Wiktor Dyduła, Zakopower, Majka Jeżowska i Mała Armia Janosika. Koncert będzie transmitowany w Telewizji Polsat o godzinie 20:00.

Co roku Earth Festival jest doskonałą okazją by za pośrednictwem wspaniałej muzyki i z udziałem najzdolniejszych polskich twórców promować ekologię i docenić piękno naszego kraju. W tym roku chcemy szczególnie skupić się na tym ostatnim stąd i myśl przewodnia koncertu - „Kocham ten kraj”. Wykonawcy zaprezentują wyjątkowo wybrane na tę okazję utwory, które zilustrują muzycznie najpiękniejsze zakątki Polski. To będzie nie tylko uczta dla ucha, ale i okazja do niesamowitych wzruszeń i oczywiście świetna zabawa.

Jak co roku największą atrakcją Earth Festivalu będzie niedzielny koncert, który na antenie na żywo pokaże Telewizja Polsat. Twórcy i wykonawcy zabiorą widzów w niezwykłą muzyczną podróż z przyrodą w tle. Specjalnie przygotowane materiały filmowe przeniosą ich do najpiękniejszych miejsc w Polsce, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w piosenkach wykonywanych przez artystów.

POLSAT HIT FESTIVAL - JULIA ŻUGAJ

Earth Festival Uniejów 2024 - kto wystąpi?

Na scenie pojawią się: Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Kamil Bednarek, Zakopower Staszek z Gór, Julia Pietrucha, Wiktor Dyduła, Kaliber 44 feat. Fokus & Rahim & Kleszcz, Wiktor Waligóra, Natalia Nykiel, Majka Jeżowska, Mała Armia Janosika, Weronika Korthals, Konin Gospel Choir, a wszystkim niezwykłym aranżacjom muzycznym towarzyszyć będzie Stokłosa Collective Orchestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Podczas tegorocznej, co ważne- już siódmej- edycji Festiwalu chcemy skupić się na naszej pięknej Polsce. Dbamy o miejsca, które kochamy, dlatego z myślą o nas i przyszłych pokoleniach chcemy promować ideę, która zachęci do wspólnego dbania o środowisko w naszym najbliższym otoczeniu.  Myśl globalnie, działaj lokalnie - to hasło jest nam bliższe niż kiedykolwiek dotychczas. I w tym roku w Uniejowie, szczególnie do tego chcemy zachęcać

– mówi pomysłodawca i współorganizator Festiwalu, Mariusz Woźniczka.

Earth Festival 2024 - program

Tegoroczny Festiwal będzie składał się z dwóch dni wypełnionych eventowymi atrakcjami mających na celu dostarczenie odwiedzającym wiedzy w zakresie ekologii, a także prostych, proekologicznych rozwiązań dla każdego z nas. Ekomisteczko wystartuje już w sobotę, 6 lipca. W namiotach rozstawionych wzdłuż malowniczej rzeki Warty festiwalowicze będą mogli tradycyjnie wziąć udział w licznych zajęciach propagujących proekologiczne postawy. Nie zabraknie kreatywnych atrakcji dla najmłodszych i konkursów z nagrodami.

Po południu w Sali Rycerskiej Zamku w Uniejowie będzie można obejrzeć odcinek serii znanej widzom z anteny Polsat Play - „Podglądacze Przyrody”, film familijny „Misja Yeti” oraz spotkać się z Jakubem Tylmanem – autorem książek dla dzieci poświęconych ekologii. W kinie festiwalowym wyświetlone zostaną również przedpremierowy odcinek przyrodniczej serii BBC Earth „Ssaki” oraz przebojowa komedia „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.

Listen on Spreaker.