studia

i

Autor: KAMIL KIEDROWSKI/REPORTER/EastNews

Dodatkowa rekrutacja na studia 2021/2022. Kiedy jest i kto może składać dokumenty na uczelnie?

2021-08-02 15:43

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok akademicki, a co za tym idzie? Oczywiście rekrutacja przyszłych studentów na wymarzone kierunki studiów. Co ciekawe, pierwsza tura odbyła się już na początku lipca, jednak jeśli komuś nie udało się zmieścić w limicie miejsc, lub poprawia maturę, czeka na niego kolejny etap rekrutacji. Kiedy rusza dodatkowa rekrutacja na studia?

Dodatkowa rekrutacja na studia 2021/2022. Kiedy jest i kto może składać dokumenty na uczelnie? Takie pytania rodzą się w głowie niejednej osoby. Studia to czas dalszej nauki, zdobywania wiedzy i doświadczenia, a także nauka samodzielności i dorosłego życia. Dla niektórzy osób jest to czas wolności, zabawy, poznawania nowych ludzi, a dla innych rozłąka z domem rodzinnym i miejscowością, w której się wychowali jest po prostu koszmarem i lekcją życia. Pierwsza rekrutacja na studia dobiegła już końca, natomiast na tym się nie końcu. Druga tura to szansa dla wielu młodych osób na rozpoczęcie studiów na wymarzonym kierunku. Dodatkowy nabór powstał z myślą o studentach, którzy nie zakwalifikowali się na listę w pierwszym terminie ze względu na ilość chętnych i niewystarczającą ilość punktów, a także dla osób powtarzających niezdaną maturę. Nie można również zapomnieć o niezdecydowanych osobach, które do ostatniej chwili myślą czy chcą iść na studia i na jaki kierunek.

Studenci AGH pokazali swoje talenty

Dodatkowa rekrutacja na studia 2021/2022 - DATA

Kiedy rusza druga rekrutacja na studia w roku akademickim 2021/2022? Zazwyczaj drugi termin rekrutacji rozpoczyna się w sierpniu, a kończy się na początku września. Absolwenci szkół średnich, mogą wtedy aplikować na  kierunki, na których pozostały jeszcze wolne miejsca po rekrutacji czerwcowej. Podczas dodatkowego terminu należy być jednak bardzo czujnym, gdyż każda uczelnia będzie przeprowadzać ją w innym terminie. Dokładne daty drugich etapów rekrutacji, można znaleźć na stronach internetowych uczelni w zakładce rekrutacja. Dla przykładu druga tura rekrutacji na Politechnice Białostockiej rusza od 10 sierpnia, natomiast na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie trwa od 26 lipca do 10 września.

Najmodniejsze słowa z języka studentów. Wiesz co znaczą?

Pytanie 1 z 10
Czesne to: