Uczniowie

i

Autor: Karol Porwich/East News

Dni wolne od szkoły październik 2022. W jakie dni nie ma lekcji?

2022-09-29 12:32

Pierwszy miesiąc nauki już za uczniami. We wrześniu nie mogli oni jednak liczyć na zbyt wiele dni wolnych. Czy w październiku będzie inaczej? Sprawdźcie, jak prezentują się dni wolne od zajęć dydaktycznych w październiku 2022 roku.

Dni wolne od szkoły szczególnie mocno interesują wszystkich uczniów w całej Polsce. Mimo że rok szkolny 2022/23 właściwie dopiero się zaczął, coraz więcej dzieci i młodzieży poszukuje informacji na temat tego, czy w październiku będą jakiekolwiek szanse na choćby chwilowy odpoczynek od nauki. We wrześniu było to niemożliwe. I choć w przyszłym miesiącu również nie ma żadnych dni ustawowo wolnych od pracy, a tym samym od zajęć dydaktycznych, to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych raczej będą mogli liczyć na momenty wytchnienia. Ma to związek z wypadającym w październiku Dniem Edukacji Narodowej, znanym też jako Dzień Nauczyciela, a także zbliżającym się wielkimi krokami świętem Wszystkich Świętych. 

Dni wolne od szkoły. Do końca 2022 roku będzie sporo laby!

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Dni wolne w październiku 2022

W październiku 2022 nie ma dni wolnych ustawowo od pracy, ani od zajęć dydaktycznych, jednak mimo tego uczniowie najprawdopodobniej będą mogli liczyć na chwilę odpoczynku od lekcji. 14 października obchodzony jest Dzień Nauczyciela. I choć tego dnia uczniowie idą normalnie do szkoły, to zazwyczaj nie biorą udziału w zajęciach, a jedynie w uroczystych apelach. Wolnym dniem zapewne będzie też poprzedzający Wszystkich Świętych 31 października. Jako że święto to wiąże się z odwiedzaniem grobów bliskich i podróżami, dyrektorzy często decydują się na wykorzystanie puli dni wolnych ostatniego dnia października.

Sonda
Cieszysz się z powrotu do szkoły?