Dzieci w szkole

i

Autor: Filip Naumienko/REPORTER

Dni wolne od szkoły. Do końca 2022 roku będzie sporo laby!

2022-09-21 13:25

Rok szkolny 2022/23 trwa. Na ten moment uczniowie nie mogli liczyć na żadne dodatkowe dni wolne poza weekendami. Do końca 2022 roku będzie jednak kilka okazji, by móc chwilę odpocząć od natłoku nauki i skupić na przyjemniejszych rzeczach. Sprawdźcie kalendarz dni wolnych od szkoły na październik, listopad i grudzień.

Dni wolne od szkoły w październiku, listopadzie i grudniu podrzucamy już teraz w jednym miejscu. Dokładnie 1 września uczniowie z całej Polski powrócili do szkół, by wspólnie rozpocząć rok szkolny 2022/23. Jak jednak można się było domyślać, wielu z nich wciąż myślami jest na wakacjach i z niecierpliwością wyczekuje pierwszej przerwy od zajęć dydaktycznych. W pierwszym miesiącu nauki dzieci i młodzież nie mogły liczyć na chwile wypoczynku poza weekendami. Pocieszające jest jednak to, że w ostatnich miesiącach 2022 roku znajdą się okazje do relaksu. Przed uczniami między innymi wyczekiwana przerwa świąteczna oraz możliwy długi weekend. Sprawdźcie, jak dokładnie wygląda kalendarz dni wolnych w dobiegającym końca 2022 roku.

Czy będą zdalne? Uczniowie zaniepokojeni, minister komentuje

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Rok 2022 - dni wolne od szkoły

W październiku, listopadzie i grudniu uczniowie mogą liczyć na dni wolne od szkoły. Oto one:

  • 14 października, Dzień Edukacji Narodowej - choć tego dnia idziemy do szkoły, to nie odbywają się lekcje,
  • 1 listopada - Wszystkich Świętych, 
  • 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • 23-31 grudnia 2022 - przerwa świąteczna.

W wielu szkołach dniem wolnym będzie też zapewne 31 października. Jako że 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy i zajęć dydaktycznych, a także wiąże się z dalekimi podróżami do rodziny, dyrektorzy zazwyczaj wykorzystują dodatkowy dzień wolny z puli i ustanawiają 31.10 dniem wolnym od szkoły.

Sonda
Cieszysz się z powrotu do szkoły?