Die Antwoord

i

Autor: RB/Bauergriffin.com/East News Die Antwoord powraca do Polski - ogłosili trasę koncertową na 2024 rok

Koncerty 2024

Die Antwoord: trasa koncertowa 2024. Grupa odwiedzi Polskę!

2023-11-15 13:33

Nadchodzi wielki moment dla fanów Die Antwoord! Zespół z RPA ogłosił trasę koncertową na 2024 rok. Grupa odwiedzi również Polskę.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych na świecie jest trio Die Antwoord, które zdobyło popularność po debiucie w 2009 roku, kiedy to do sprzedaży trafił krążek "SOS". Charakterystyczny styl i łączenie różnych gatunków muzycznych od rapu, przez techno po dance przyciągnęły uwagę publiczności, a zespół zyskał grupę wiernych fanów w różnych zakątkach świata. Na swoim koncie grupa maj również takie albumy, jak "TenSIon" (2012), "Donker Mag" (2014), czy "Mount Ninji and Da Nice Time Kid" (2016), "House of Zef" (2020) a ich najpopularniejszymi numerami są: "Enter The Ninja", "I Fink U Freeky", czy "Fatty Boom Boom".

W skład Die Antwoord wchodzą: DJ Hi-Tek, czyli Justin De Nobrega, Ninja, czyli Watkin Tudor Jones oraz  Yolandi  Visser, czyli Anri du Toit. Ninja i Yolandii są związani ze sobą nie tylko zawodowo. W życiu prywatnym tworzą parę. Mają biologiczną córkę Sixteen Jones, która przyszła na świat w 2006 roku, a w przeszłości opiekowali się adoptowanym synem Tokkiem, który cierpi na bardzo rzadką, genetyczną chorobę skóry zwaną hipohohydrotyczną dysplazją ektodermalną, która powoduje m. in. deformację twarzy. Na początku 2022 roku Tokkie oskarżył swoich rodziców o molestowanie, przemoc i zniewolenie.

Jak połączyć koncerty z macierzyństwem? Ewa Farna ma na to sposób!

Die Antwoord mieli zakończyć działalność. Co się stało?!

W 2022 roku Die Antwoord po olbrzymim skandalu związanym z synem Tikkiem ogłosili zakończenie działalności. Nie to jednak było powodem pożegnania się z fanami, ale wcześniejsze zapewnienia, że w swojej karierze wydadzą jedynie pięć albumów. Jednak, kiedy wydali swój rzekomo ostatni numer zatytułowany "DIE ANTWOORD IS DEAD" zrozumieli, że chcą grać dalej.

Po ukończeniu naszego piątego krążka postanowiliśmy nagrać specjalną piosenkę pożegnalną, dedykowaną wszystkim naszym fanom zef, zatytułowaną DIE ANTWOORD IS DEAD. Ale kiedy skończyliśmy piosenkę, pomyśleliśmy: „Pieprzyć ten utwór – jest taki chory! Jak możemy zakończyć ten zespół? Nie możemy, to zbyt fajne! Zabawne jest to, że dzięki piosence zatytułowanej DIE ANTWOORD IS DEAD postanowiliśmy utrzymać Die Antwoord przy życiu. Próbowaliśmy go zabić, ale po prostu nie umarł. Osobiście ta piosenka reprezentuje koniec starej przygody DA i początek nowej - oznajmili w swoich social mediach.

Die Antwoord - trasa koncertowa 2024 - kiedy zespół zagra w Polsce?

Co więcej, 14 listopada 2023 ogłosili trasę koncertową na 2024 rok. Z informacji, które można przeczytać na ich Instagramie wynika, że odwiedzą 12 krajów Europy. Na liście znajdują się:

 • Holandia
 • Wielka Brytania
 • Belgia
 • Niemcy
 • Polska
 • Austria
 • Czechy
 • Węgry
 • Szwajcaria
 • Włochy
 • Hiszpania
 • Francja

Nie są jednak znane jeszcze szczegóły trasy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość zanim poznamy daty koncertów.

W przeszłości Die Antwoord wielokrotnie odwiedzali nasz kraj. Zespół pojawił się na festiwalu Open'er w 2010 roku, w Poznaniu podczas Euro 2012, a także na różnych festiwalach w Warszawie w latach 2014, 2015 i 2016. Ostatni raz grupa gościła w Polsce w czerwcu 2019 roku na warszawskim Torwarze.