Pusta sala lekcyjna

i

Autor: Karol Porwich/East News

Czy będą zdalne w marcu 2022? Czy wróci nauka zdalna?

2022-02-27 16:58

Nauka zdalna to temat, który powraca jak bumerang. Na kilka dni przed planowanym powrotem do szkół w głowach uczniów pojawiają się pytania dotyczące szans na powrót do zdalnego nauczania w marcu 2022. Czy możemy spodziewać się ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych? Jakie jest stanowisko Ministerstwa Edukacji i Nauki?

Marzec 2022 - powrót nauki zdalnej możliwy? Jak już oficjalnie wiadomo, uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, którzy zakończyli ferie zimowe, powrócą do placówek wcześniej, niż początkowo zakładano, bo w najbliższy poniedziałek - 21 lutego 2022. Taka decyzja została ogłoszona przez samego ministra edukacji podczas wspólnej konferencji z ministrem zdrowia. Spotkanie transmitowane w telewizji oraz w internecie odbyło się 9 lutego. Jak można się było spodziewać, perspektywa wcześniejszego powrotu do szkoły nie spodobała się wszystkim uczniom. Wielu z nich ma nadzieję, że nauczanie zdalne powróci w marcu. Jakie są na to szanse? Czy Ministerstwo Edukacji i Nauki przewiduje taką możliwość? Sprawdźcie, co musicie wiedzieć o planach polskiego rządu dotyczących funkcjonowania szkół w Polsce.

Sonda
Wolisz naukę zdalną czy stacjonarną?

Czy będą zdalne w marcu 2022?

Wszyscy uczniowie zastanawiają się, czy powrót do szkół będzie chwilowy, tak jak ostatnio, czy jednak nauka stacjonarna będzie trwała już do końca roku szkolnego. Jak informują członkowie resortu, celem MEiN jest utrzymanie nauki stacjonarnej do samego końca, czyli do czerwca. Minister oznajmił jednak, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia będą przyglądać się sytuacji epidemiologicznej, jednak wszyscy wierzą w to, że nauka zdalna już nie wróci.

Jestem przekonany, że wobec tych informacji, które usłyszeliśmy, do końca roku szkolnego będziemy mogli się uczyć - mówił 9 lutego minister Czarnek.

Zadowoleni?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE