Dziewczynka maluje pisankę

i

Autor: Pixabay

Czy 19 kwietnia jest wolny od szkoły i pracy? Czy we wtorek są lekcje?

2022-04-17 22:20

Wielkanoc to idealny czas, by spotkać się z rodziną i bliskimi. Aby wyjść naprzeciw uczniom i ich rodzicom, w harmonogramie roku szkolnego tradycyjnie uwzględniono przerwę wielkanocną. Wiele osób zastanawia się, do kiedy będzie ona trwała. Czy 19 kwietnia jest jeszcze dniem wolnym od szkoły?

19 kwietnia - czy jest wolne od szkoły? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej uczniów i uczennic. Święta wielkanocne kojarzą się nie tylko z wiosenną aurą, suto zastawianym stołem, serdecznymi życzeniami pomyślności, spotkaniami z bliskimi, ale również z dniami wolnymi od pracy i zajęć dydaktycznych. W harmonogramie roku szkolnego tradycyjnie uwzględniono kilka dni wolnych od lekcji w związku z wypadającymi w tym roku w kwietniu świętami. Uczniowie są w lepszej sytuacji niż dorośli, bowiem przerwa wielkanocna w szkole trwa nieco dłużej, niż długi weekend świąteczny. Dzieci i młodzież z całej Polski rozpoczęły okres wypoczynku już w Wielki Czwartek, 14 kwietnia. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie, czy 19 kwietnia jest wolne od szkoły, to dobrze trafiliście. Poniżej przedstawiamy dokładne informacje na temat trwania przerwy świątecznej w 2022 roku.

Zobacz też: Śmieszne memy na Wielkanoc 2022. Zabawne obrazki na święta wielkanocne

Sonda
Czy wyobrażasz sobie Wielkanoc bez jajek?

Czy 19 kwietnia jest wolny?

Do kiedy trwa przerwa wielkanocna w szkole? Według dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki harmonogramu wolne od zajęć dydaktycznych potrwa niespełna tydzień. Wszyscy uczniowie nie poszli do szkoły już w Wielki Czwartek, 14 kwietnia. Powrót do placówek przewidziano na środę, 20 kwietnia. Oznacza to, że 19 kwietnia jest dniem wolnym od szkoły, ale nie jest wolnym od pracy.

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE