Czy 19 kwietnia jest wolny od szkoły i pracy? Czy we wtorek są lekcje?

2022-04-17 22:20
Dziewczynka maluje pisankę
Autor: Pixabay

Wielkanoc to idealny czas, by spotkać się z rodziną i bliskimi. Aby wyjść naprzeciw uczniom i ich rodzicom, w harmonogramie roku szkolnego tradycyjnie uwzględniono przerwę wielkanocną. Wiele osób zastanawia się, do kiedy będzie ona trwała. Czy 19 kwietnia jest jeszcze dniem wolnym od szkoły?

19 kwietnia - czy jest wolne od szkoły? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej uczniów i uczennic. Święta wielkanocne kojarzą się nie tylko z wiosenną aurą, suto zastawianym stołem, serdecznymi życzeniami pomyślności, spotkaniami z bliskimi, ale również z dniami wolnymi od pracy i zajęć dydaktycznych. W harmonogramie roku szkolnego tradycyjnie uwzględniono kilka dni wolnych od lekcji w związku z wypadającymi w tym roku w kwietniu świętami. Uczniowie są w lepszej sytuacji niż dorośli, bowiem przerwa wielkanocna w szkole trwa nieco dłużej, niż długi weekend świąteczny. Dzieci i młodzież z całej Polski rozpoczęły okres wypoczynku już w Wielki Czwartek, 14 kwietnia. Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie, czy 19 kwietnia jest wolne od szkoły, to dobrze trafiliście. Poniżej przedstawiamy dokładne informacje na temat trwania przerwy świątecznej w 2022 roku.

Zobacz też: Śmieszne memy na Wielkanoc 2022. Zabawne obrazki na święta wielkanocne

Sonda
Czy wyobrażasz sobie Wielkanoc bez jajek?

Czy 19 kwietnia jest wolny?

Do kiedy trwa przerwa wielkanocna w szkole? Według dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki harmonogramu wolne od zajęć dydaktycznych potrwa niespełna tydzień. Wszyscy uczniowie nie poszli do szkoły już w Wielki Czwartek, 14 kwietnia. Powrót do placówek przewidziano na środę, 20 kwietnia. Oznacza to, że 19 kwietnia jest dniem wolnym od szkoły, ale nie jest wolnym od pracy.

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze