Pusta sala lekcyjna

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Przerwa wielkanocna w szkole 2022 - kiedy się zaczyna?

2022-04-04 11:20

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Dla uczniów oznacza to tylko jedno - wolne od szkoły. W harmonogramie roku szkolnego uwzględniona została trwająca kilka dni przerwa wielkanocna. Od kiedy do kiedy nie będzie zajęć dydaktycznych? Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tym artykule.

Wielkanoc 2022 - przerwa w szkole to coś, na co czekają wszyscy uczniowie. Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Jak wiadomo, niedziela i poniedziałek są wtedy dniami ustawowo wolnymi od pracy. Oznacza to, że Polacy mogą tradycyjnie liczyć na długi weekend. W tym roku będzie on trwał od 16 do 18 kwietnia. Uczniowie są w znacznie lepszej sytuacji niż dorośli. Harmonogram roku szkolnego pełen jest dni wolnych. Znajdziemy w nim wakacje, ferie zimowe oraz przerwy świąteczne. Jeśli szukacie informacji na temat tego, od kiedy do kiedy trwa przerwa wielkanocna w szkole, dobrze trafiliście. Poniżej zamieszczamy dokładny kalendarz w oparciu o opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dokument. To dobra wiadomość dla wszystkich uczniów. Rok szkolny zbliża się ku końcowi, a do wakacji zostało zaledwie kilkadziesiąt dni nauki.

Sonda
Szykujesz się już do Wielkanocy?

Kiedy przerwa wielkanocna od szkoły 2022?

Wiosenna przerwa świąteczna na pewno uraduje wszystkich uczniów. W oparciu o § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z późn. zm.) Ministerstwo Edukacji i Nauki wyznaczyło przerwę wielkanocną w dniach 14-19 kwietnia. Oznacza to, że młodzież nie pójdzie do szkoły już w Wielki Czwartek, a powróci dopiero w poświąteczną środę.

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ