Chester Bennington - pierwsza rocznica śmierci. Co się stało 20.07.2017? [6 FAKTÓW]

2018-07-19 21:37
Chester Bennington - pierwsza rocznica śmierci. Co się stało 20.07.2017? [5 FAKTÓW]
Autor: fot. Tom Donoghue/Polaris / EAST NEWS

20 lipca 2017 świat obiegła smutna informacja o śmierci lidera grupy Linkin Park, Chestera Benningtona. 6 faktów o śmierci wielkiej gwiazdy - przybliżamy na ESKA.pl

20 lipca 2018 rocznica śmierci Chestera Beningtona - wokalisty Linkin Park. Było późne, czwartkowe popołudnie, kiedy amerykańskie i brytyjskie media poinformowały o tragicznej śmierci czołowej gwiazdy. Bardzo często otwarcie mówił o swoich problemach z uzależnieniami i ciągłej walce z depresją. Nic jednak nie zwiastowało tak szybkiego odejścia muzyka.

Chester Bennington - rocznica śmierci

Rocznica śmierci Chestera Benningtona z Linkin Park jest trudnym momentem dla rodziny artysty, kolegów z zespołu, innych gwiazd muzyki, ale również dla fanów. Wciąż wokół śmierci wokalisty pojawia się wiele pytań. Co stało się 20 lipca 2017 roku? 

  1. Niespodziewana wiadomość: 20 lipca 2017 roku, późnym, czwartkowym popołudniem, amerykańskie i brytyjskie media powołując się na TMZ, poinformowały, że Chester Bennington odebrał sobie życie. Poinformowano, że policja została wezwana na interwencję w Palos Verdes w czwartek rano.
  2. Ten sam dzień śmierci: Muzyk targnął się na swoje życie w dzień urodzin swojego bliskiego przyjaciela Chrisa Cornela, który tragicznie zmarł dwa miesiące wcześniej. Chester na jego pogrzebie zaśpiewał piosenkę Hallelujahm, Leonarda Cohena.
  3. Pożegnanie Chestera: pogrzeb Chestera Benningtona odbył się w tajemnicy, w sobotę 29 lipca. W pięknej, prywatnej uroczystości wzięło udział około 200 osób.
  4. Śmierć dużym zaskoczeniem: Żona Benningtona zapewniała, że artysta nie zażywał używek od pół roku, a od ponad roku nie potrzebował antydepresantów. Chester cztery dni przed śmiercią uśmiechnięty pozował do zdjęcia ze swoimi dziećmi. Ostatni koncert Linkin Park miał miejsce 6 lipca 2017 w Barclaycard Arena w Birmingham. Warto przypomnieć, że zespół promował wydaną w maju 2017 płytę One More Light. W czerwcu grupa wystąpiła w krakowskiej Tauron Arenie jako główna gwiazda pierwszego dnia Impact Festival.
  5. Teoria spiskowa: W dniu tragicznej śmierci Chestera w sieci ukazał się ostatni teledysk Linkin Park. Klip do piosenki Talking To Myself wyreżyserowany przez Marka Fiore'a jest mieszanką koncertowych i zakulisowych ujęć oraz fragmentów nagrań z podróży zespołu po świecie. Czy koledzy Chestera z zespołu wiedzieli już o jego śmierci i niezapowiedzianą wcześniej publikacją teledysku chcieli go pożegnać i oddać mu hołd? Wszystko wskazuje na to, że tak. Z raportu koronera wynika, że Chester Bennington zmarł kilka minut po godzinie 9:00 czasu lokalnego. Oznacza to, że w Polsce było ok. 18:00. Klip w sieci ukazał się ok. 18:02.
  6. Zbieg okoliczności: Chester Bennington zmarł kilka dni po fałszywej plotce na swój temat! Artysta zmarł dwa dni po tym, jak świat obiegła fałszywa plotka o jego śmierci. Na Facebooku pojawił się fanpage R.I.P. Chester Bennington, wyłudzający lajki wśród fanów artysty. Konto szybko dorobiło się prawie miliona polubień.

Rok po śmierci Benningtona, przyszłość zespołu Linkin Park nadal nie jest znana. Grupa nie ogłosiła zakończenia działalności i wciąż nie wiadomo, czy ktoś zastąpi Chestera na wokalu. Przyjaciel zmarłego muzyka, Mike Shinoda, wielokrotnie mówił, że w dalszym ciągu chce nagrywać, czego dowodem i efektem jest solowy album zatytułowany Post Traumatic - zadedykowany zmarłemu artyście.

Rocznica śmierci Benningtona - hołd

12 dni po śmierci Coldplay we wzruszającym hołdzie pożegnał Chestera Benningtona. W pewnym momencie koncertu w ramach trasy A Head Full of Dream w wielkiej arenie rozbrzmiał utwór Crawling, pochodzący z debiutanckiej płyty Linkin Park zatytułowanej Hybrid Theory. Polacy również byli poruszeni śmiercią lidera LP. Nikogo nie trzeba było przekonywać, że teledysk polskiego fana jest wspaniałym pożegnaniem Chestera Benningtona.

Rocznicę śmierci Chestera Benningtona uczczą fani na całym świecie. #LPMemorial2018 to specjalne wydarzenie, które w kilkunastu miastach na całym świecie, przyciągnie wiernych fanów chcących oddać hołd nieżyjącej gwieździe. Zrobią tak fani z Grecji, Węgrzech, Włoszech, Irlandii, Belgii, Litwy, Holandii, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Serbii, Hiszpanii, Szwecji, Egiptu, Izraela, Chin, Kazakhstanu czy Kostaryki! Pełna lista do sprawdzenia na oficjalnym profilu Linkin Park na Facebooku. Oczywiście, Chester Bennington będzie również wspominany i upamiętniony przez polskich fanów. Specjalne wydarzenia odbędą się: w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu.

Chester Bennington - śmierć, która wstrząsneła światem

Chester eska info
Autor: screen z eskaGO Link: http://www.eskago.pl/vod/program/52128
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze