Ariana Grande - 7 Rings daje jej tylko 10% zysków. Dlaczego?

2019-03-20 12:32 M.C.
Ariana Grande - 7 Rings daje jej tylko 10% zysków. Dlaczego?
Autor: fot./screen/youtube.com/Ariana Grande` Ariana Grande - 7 Rings

Ta piosenka z płyty Thank U, Next stała się hitem już w dniu premiery w internecie. Od stycznia do marca 2019 na YouTube obejrzano 7 Rings ponad 265 mln razy. Do tego trzeba doliczyć odtworzenia w innych serwisach i zakupione płyty. Wydawać by się mogło, że na tej jednej piosence Ariana Grande mogła zbić fortunę. Otóż nie! Artystka dostaje za swój hit tylko 10% wpływów. Dlaczego? Wyjaśniamy to na ESKA.pl.

Ariana Grande - 7 Rings to największy hit wokalistki, który znalazł się na płycie Thank U, Next. Piosenka miała swoją premierę w sieci 17 stycznia 2019 roku. W zaledwie 3 miesiące zebrała 265 002 558 wyświetleń. Miliony odtworzeń zdobywa również w serwisach streamingowych. Piosenka jest też oczywiście nieustannie nadawana przez rozgłośnie radiowe na całym świecie, a sam album sprzedaje się znakomicie. Wszystko to wiąże się z zyskami. Okazuje się jednak, że Ariana Grande może liczyć jedynie na ich 10%! Powód? Oryginalna melodia nie jest jej.

Przeczytaj też: Ariana Grande w Polsce 2019 - koncert w Krakowie wydarzeniem roku? Co się będzie działo?!

7 Rings i My Favorite Things - wytwórnia kupiła prawa do starego utworu

Wielu słuchaczy od razu zorientowało się, że 7 Rings w dużej mierze opiera się o kompozycję My Favorite Things z 1959 roku. Hit Ariany korzysta z tej samej melodii. Podobnie skonstruowany jest też tekst. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Piosenka My Favorite Things została skomponowana przez Richarda Rodgersa. Autorem tekstu był zaś Oscar Hammerstein. Obaj nie żyją już od wielu lat, ale prawa do utworu należały do wytwórni Concord. Jak donosi dziennik The New York Times, wytwórnia Ariany Grande, kupując licencję do piosenki, zgodziła się bez dalszych dyskusji na warunki Concord, czyli 90% zysków z tantiem.

Zobacz też
Ariana Grande - 7 Rings po rosyjsku! Takiej wersji jeszcze nie słyszeliście

Autor: fot./screen/youtube.com/Oksana Fluff

7 Rings po rosyjsku

Ariana Grande podbiła tym hitem listy przebojów na całym świecie! Piosenką 7 Rings zachwycają się słuchacze z wielu krajów, a niektórzy z nich przygotowują covery we własnych językach. Jednym z najciekawszych i najlepiej zaśpiewanych jest ten, który został wykonany po rosyjsku! Posłuchajcie, jak mógłby brzmieć hit, gdyby Ariana Grande urodziła się w Rosji!

Ariana Grande może więc liczyć tylko na 10% zysków. Od tego trzeba jeszcze odjąć zapłatę dla współtwórców 7 Rings. Biorąc jednak pod uwagę popularność, jaką zdobyła piosenka, Ariana chyba i tak nie może narzekać na pieniądze :)

Przeczytaj też: Ariana Grande - fani bojkotują 7 rings. Powód jest zaskakujący!

Najnowsze