Upały

i

Autor: East News / Lidia Mukhamadeeva/REPORTER

Afrykańskie upały we wrześniu. Tak gorąco jeszcze nie było!

2019-08-27 13:58

Wakacje powoli dobiegają końca, okazuje się jednak, że lato nie zamierza jeszcze dać za wygraną! Do Polski we wrześniu napłynie po raz kolejny gorące powietrze, które może zmienić pierwsze dni szkoły w istny koszmar! Kto bowiem chciałby siedzieć w ławce, gdy pogoda dopisuje? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Afrykańskie upały przybędą do naszego kraju? Tak będzie w ciągu najbliższych tygodni! Lato rozgościło się na dobre i nie zamierza jeszcze odlatywać z ptakami na południe. W wielu województwach znów poczujemy gorące powietrze. Nad Polskę i resztę Europy wraca powietrze zwrotnikowe, co oznacza, że upały sięgać będą nawet 35 stopni Celsjusza! Od kiedy możemy się ich spodziewać? Gdzie będzie najcieplej? Wszystkie informacje znajdziecie w tym artykule! 

Zobacz też: Rok szkolny w Niemczech, USA, Anglii, Japonii - kiedy się zaczyna i jak wygląda?

Sonda
Twój sposób na upały to:

Afrykańskie upały - kiedy nadejdą? 

Upałów spodziewać możemy się już w ostatnim tygodniu sierpnia i na początku września. Już w weekend 24-25 sierpnia poczujemy się znowu jak na wczasach w Egipcie. Ci, którzy zdecydowali się na wakacje pod koniec miesiąca, dobrze wybrali!

Zobacz: ABS - dieta na płaski brzuch

Afrykańskie upały - gdzie będzie najcieplej? 

Upały odczujemy w całej Polsce. Najwięcej kresek termometry pokazywać będą jednak w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie i Szczecinie. Wraz z gorącym powietrzem nadejdą jednak gwałtowne burze. Szczególnie niebezpiecznie może być w górach i nad morzem. Pamiętajcie, by w miarę możliwości nie opuszczać domu, zamykać okna i nie zostawiać na dworze zwierząt.