Afrykańskie upały LIPIEC 2021 - powrót prawdziwego piekła! Potworna prognoza pogody

i

Autor: Piotr Molecki/East News Afrykańskie upały LIPIEC 2021 - powrót prawdziwego piekła! Potworna prognoza pogody

Afrykańskie upały LIPIEC 2021 - powrót prawdziwego piekła! Potworna prognoza pogody

2022-03-28 12:55

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 wracają. Po czerwcowych rekordowych temperaturach, upalnym początku lipca, trzeba przygotować się na powrót uderzenia ostrej fali ciepła. Afrykańskie upały przyniosą ze sobą jednocześnie silne i niebezpieczne nawałnice, a także ostre burze oraz silnie wiejący wiatr. Kiedy i gdzie najcieplej w drugiej połowie lipca 2021? Jaka będzie pogoda? Poznajcie szczegóły i przekonajcie się już teraz.

Spis treści

  1. Upały Lipiec 2021 - gdzie najcieplej?
  2. Pogoda w Polsce 2021: LIPIEC - kiedy najcieplej?
  3. Pogoda w Polsce 2021 - gdzie najcieplej?

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 są już potwierdzone. Oficjalnie afrykańskie upały 2021 wracają do naszego kraju i ponownie trzeba przygotować się na arcytrudne, potworne, wręcz ekstremalne warunki. Upały w lipcu w Polsce 2021 to żar lejący się z nieba, susza i poczucie braku tlenu. Spodziewane są zaledwie przelotne, okresowe opady deszczu, które nieznacznie wpłyną na polepszenie pogody. W wielu miejscach będzie wręcz przeciwnie. Parująca woda spowoduje jeszcze większą duszność oraz tropikalny skwar. Meteorolodzy z całej Europy nie mają wątpliwości, że temperatury będą tak wysokie, jak miało to miejsce na początku miesiąca, kiedy to afrykańskie upały w Polsce 2021 bardzo mocno dały się we znaki. Jednocześnie ponownie ostrzegają, iż ostra fala upału w lipcu 2021 to głównie kłopot dla roślinności i zwierząt, dlatego apelują o dostarczenie wody w każdym momencie dnia. Szczególnie, jeśli chodzi o zwierzęta. Raporty wyraźnie wskazują, że Europa będzie doświadczać ekstremalnego ciepła, które napłynie z Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Włoch. Eksperci od pogody sugerują, że padnie absolutny rekord średniej temperatury dla Starego Kontynentu w tym miesiącu. Prognoza pogody lipiec 2021 wygląda obiecująco dla osób, które planują wypoczynek nad jeziorem, w górach i nad morzem.

Radio ESKA z wakacyjną ramówką! Na Lato mamy jeszcze więcej Hitów Na Czasie!

W Radiu ESKA Na Lato: Jeszcze Więcej Hitów Na Czasie!
Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?

Upały Lipiec 2021 - gdzie najcieplej?

Ostre upały torpedują Europę od kilku tygodni. Ekstremalna fala upałów uderzy w centralną Europę, a ma to związek z wysokimi temperaturami, jakie panują w Hiszpanii. Lokalni meteorolodzy zapowiedzieli wzrost temperatury w tymże kraju do 50 stopni Celsjusza. W stolicy, czyli Madrycie, na pewno wzrosną do 41 stopni, podczas gdy w południowej części kraju słupek rtęci zbliży się do 50 stopni Celsjusza w cieniu. Mowa o Andaluzji, Maladze i Almerii. Hiszpania doświadczy najwyższych temperatur od lat. Upalnie, z temperaturą od 33-38 stopni Celsjusza w lipcu będzie w Rzymie, 34-36 stopni Celsjusza w Grecji, a także 30-34 stopnie Celsjusza w Chorwacji. Nie tylko fala upałów dotrze z południa do centralnej Europy. Wysokim temperaturom będą towarzyszyć również szczególnie groźne zjawiska atmosferyczne. Grad, silne burze z piorunami, huragan, a także opady deszczu wywołujące podtopienia. 

Pogoda w Polsce 2021: LIPIEC - kiedy najcieplej?

Kiedy najcieplej w Polsce w lipcu 2021? Fala ostrych upałów rozpoczęła się 14 lipca i potrwa cały miesiąc, czyli do 14 sierpnia. W pojedyncze dni spodziewane są opady deszczu, jednak nie wpłyną one znacząco na obniżenie temperatury. W dniach od 14-21 lipca 2021 średnia temperatura wynosić będzie 32 stopnie Celsjusza. W zasadzie w tych dniach spodziewane są większe opady deszczu i burze, ale w ciągu dnia one ustąpią. Między 22 a 31 lipca średnia temperatur w Polsce wyniesie 27 stopni Celsjusza. Średnią obniży pogorszenie pogody w górskich miejscowościach. W pierwszym tygodniu sierpnia pogodnie z temperaturą od 26 do 31 stopni Celsjusza. Więcej chmur pojawi się w drugim tygodniu sierpnia i wtedy też zapowiadane są opady deszczu. Średnia temperatura wyniesie jednak wciąż wysokich, 25 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce 2021 - gdzie najcieplej?

Afrykańskie upały w Polsce 2021 w pierwszej kolejności napłyną do południowej części kraju. Karpacz, Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Wrocław, a następnie Zielona Góra i Poznań, to te miasta będą najcieplejsze. Ostry upał w następnej kolejności pojawi się w pozostałych miastach. Gdzie będzie najcieplej? Prognoza pogody nie zostawia wątpliwości:

  • Pogoda w Polsce 2021 - Warszawa: od 26 do 34 stopni Celsjusza
  • Pogoda w Polsce 2021 - Wrocław: od 28 do 33 stopni Celsjusza
  • Pogoda w Polsce 2021 - Kraków: od 26 do 31 stopni Celsjusza
  • Pogoda w Polsce 2021 - Poznań: od 25 do 34 stopni Celsjusza
  • Pogoda w Polsce 2021 - Gdańsk: od 22 do 30 stopni Celsjusza
  • Pogoda w Polsce 2021 - Zakopane: od 19 do 29 stopni Celsjusza
  • Pogoda w Polsce 2021 - Białystok: od 24 do 32 stopni Celsjusza

Wakacje 2021: urlop - gdzie powinieneś pojechać? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!