Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna pogoda

i

Autor: Piotr Molecki/East News Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna pogoda

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna pogoda

2021-06-27 8:44

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 potwierdzone. Po czerwcowych rekordowych temperaturach, silnych i niebezpiecznych nawałnicach, trzeba przygotować się na powrót ostrej fali upałów. Kiedy i gdzie najcieplej w lipcu 2021? Jaka będzie pogoda? Przekonajcie się i poznajcie wszystkie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2021: LIPIEC - gdzie najcieplej?
  2. Pogoda w Polsce 2021: LIPIEC - kiedy najcieplej?

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 to już pewniak! Meteorolodzy z całej Europy nie mają wątpliwości, że czekają nas ekstremalne warunki, duża susza i żar lejący się z nieba. Gdzie i kiedy najwyższa temperatura w lipcu 2021? Zastanawiacie się, jaka będzie pogoda w lipcu 2021? Prognoza na nadchodzące tygodnie nie jest tajemnicą. Po upalnych dniach w czerwcu, później silnych nawałnicach, powraca ostra fala upałów. W niektórych państwach Starego Kontynentu zapowiadane są kolejne wzrosty temperatur sięgające nawet 40 stopni Celsjusza. Wstępne raporty temperaturowe pokazują, że chociażby w Moskwie było 35 stopni Celsjusza, co może oznaczać pobicie dotychczasowego, 120-letniego rekordu temperatury w stolicy Rosji. Prognoza pogody w lipcu 2021 nie pozostawia wątpliwości. Pierwszy miesiąc wakacji 2021 będzie słoneczny!

Margaret w słonecznej Italii śpiewa Tak na oko. Kołysząca piosenka ze szczerym wyznaniem!

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda

Pogoda w Polsce 2021: LIPIEC - gdzie najcieplej?

Upały, które uderzyły w zachodnią i środkową Europę, wywołały nie tylko częste i silne burze z piorunami, ale także grad, powodzie, a nawet tornada. Meteorolodzy nie mają wątpliwości i my już również patrząc na najnowszą prognozę pogody, że w lipcu sytuacja znacznie się uspokoi. Opady deszczu, a także wyładowania atmosferyczne wystąpią w drugiej połowie miesiąca. Zgodnie z tym, co pokazują długoterminowe odczyty pogody. 

Początek miesiąca w stolicy Polski upalny z temperaturą od 25-31 stopni Celsjusza. Osoby, które jadą nad morze również mogą liczyć na dobrą pogodę. W Sopocie od 23 do 28 stopni Celsjusza i dużo słońca. Najcieplejszym regionem w Polsce będzie Dolny Śląsk. Choć tu częściej niż np. w Warszawie zapowiadane są przelotne opady deszczu, to jednak będzie nieco cieplej. Synoptycy wskazują temperaturę od 27 do 33 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce 2021: LIPIEC - kiedy najcieplej?

Kiedy będzie najcieplej w lipcu 2021? Osoby, które planują urlop chcą zaplanować wolne w takie dni, w które będzie bezdeszczowo. Długoterminowa prognoza pogody lipiec 2021 pokazuje, że najcieplej będzie w pierwszym tygodniu miesiąca tj. 3-10 lipca, a także w ostatnich dwóch tygodniach tj. 18-31 lipca.

Wakacje 2021: urlop - gdzie powinieneś pojechać? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Gdzie powinieneś jechać na urlop?

Pytanie 1 z 10
W jakich miejscach czujesz, że odpoczywasz?