11 listopada 2019 Warszawa - program obchodów Narodowego Święta Niepodległości

2019-11-11 15:47 kw
11 listopada
Autor: Karol Makurat/REPORTER

11 listopada to wyjątkowy i bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, ponieważ to właśnie wtedy świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. Jak co roku, główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbywają się w stolicy. Tegoroczny program uroczystości przewiduje wiele wydarzeń - defiladę, koncerty czy też Festiwal Niepodległa. Sprawdźcie, w jaki sposób możecie uczestniczyć w wydarzeniach.

11 listopada 2019 Warszawa - program obchodów Narodowego Święta Niepodległości zainteresuje wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy spędzają długi weekend w stolicy. Jak co roku, Warszawa staje się prawdziwym centrum obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Te rozpoczną się właściwie już w niedzielę 10 listopada. To wtedy na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się piknik historyczny. Zaplanowano tam wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz inne atrakcje. Tego samego dnia, na pl. Piłsudskiego odbędzie się także apel niepodległości. Najhuczniejsze obchody rozpoczną się jednak w poniedziałek, 11 listopada. Tego dnia będziemy mogli wziąć udział między innymi w Biegu Niepodległości, Marszu Niepodległości czy też Festiwalu Niepodległa. Odbyć się mają również koncerty z udziałem największych polskich gwiazd muzycznych. Gdzie i o której godzinie będzie można wziąć udział we wszystkich tych wydarzeniach? Tego dowiecie się już teraz na ESKA.pl

11 listopada 2019 Warszawa - program obchodów

11 listopada, o godzinie 11:11 wystartuje Bieg Niepodległości. Udział w nim weźmie rekordowa liczba 22 tysięcy zawodników. Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie wystartują jednak około 12:00. To właśnie wtedy, zarówno w stolicy na pl. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, jak i w innych miastach odśpiewany zostanie hymn państwowy. W Warszawie rozpocznie się wówczas Uroczysta Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W godzinach 13-14 odbędzie się przemarsz żołnierzy, który przejdzie ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie aż pod Muzeum Wojska Polskiego. O godzinie 13:00 wystartuje Festiwal Niepodległa. Około 15 będziemy mogli wziąć udział w koncertach na scenie muzycznej na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Poniżej znajdziecie program koncertów:

  • 15:00 – 15:50 – Bovska
  • 16:00 – 17:10 – Pih x Pokahontaz x Druga Strona Ulicy
  • 17:10 – 18:00 – przerwa
  • 18:00 – 19:00 – Grzegorz Hyży
  • 19:30 – 20:30 – Krzysztof Cugowski

Oprócz sceny muzycznej stanie również scena taneczna oraz scena dla dzieci. Wśród atrakcji w ramach Festiwalu Niepodległa znaleźć można również coś dla wielbicieli dawnego transportu. 15 konnych zabytkowych powozów przejedzie paradnie przez Łazienki Królewskie, potem Alejami Ujazdowskimi ulicą Nowy Świat do ulicy Krakowskie Przedmieście. Od 14:30 po Krakowskim Przedmieściu będą również jeździły automobile zabytkowe z lat 1920 – 1950 ze zbiorów Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach koło Warszawy. Od godz. 15:30 do 18:00 samochody będzie można obejrzeć z bliska w trzech miejscach: przy placu przed kościołem Wizytek, na parkingu przed Hotelem Bristol oraz przy pomniku Kopernika. Z okazji obchodów otwarte będą również Park Miniatur oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Mnóstwo atrakcji czeka również w Kinie Kultura. W godzinach 14-19 odbędzie się Marsz Niepodległości, który przejdzie od Marszałkowskiej, przez most Poniatowskiego, aż pod Stadion Narodowy. Patrząc po poprzednich latach, spodziewać się można około 40-50 tysięcy uczestników.

Najnowsze