Znane filmy, które zostały nakręcone w Polsce. Te miejsca spodobały się filmowcom

2022-01-14 16:04 Leon Pietrzak
Dowód życia / Pianista / Wiedźmin
Autor: FOCUS FEATURES/EAST NEWS; Mary Evans Picture Library; Netflix

Wszyscy podziwiamy amerykańskie filmy, które nie tylko cieszą oko znakomitą grą aktorską, ale również zachwycają miejscami, w których były nagrywane. Niewiele osób wie, że niektóre sceny ze światowych produkcji, były nagrywane w Polsce. Oto lokacje, które szczególnie spodobały się filmowcom.

Które filmy nagrywano w Polsce? Co ciekawe, takich produkcji nie jest mało! Dzisiaj przyjrzymy się niektórym z nich. Właściwie od wielu lat twórcy z całego świata przylatują do naszego kraju, by właśnie tutaj nakręcić swój film. Do Polski miał przyjechać również Tom Cruise z ekipą, aby nagrać nową część "Mission: Impossible". Panowie chcieli wysadzić zabytkowy most na dolnośląskim Wleniu. Które światowe produkcje zostały nakręcone w Polsce? Które miejsca szczególnie spodobały się filmowcom?

Wiedźmin (2019)

Wielki hit na platformie Netflix, który bije rekordy oglądalności na całym świecie. W głównej roli Henry Cavill, który wystąpił m.in. w takich produkcjach jak "Superman: Powrót" i "Mroczny Rycerz". W adaptacji powieści Sapkowskiego wciela się w postać Geralta. Co ciekawe, zdjęcia do serialu realizowano również w Polsce. Aktorzy pojawili się w Zamku Ogrodzieniec, który leży na najwyższym wniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Sonda
Czy chciałbyś, aby więcej filmów nagrywano w Polsce?

Lista Schindlera (1993)

Film Stevena Spielberga to jedna z najgłośniejszych produkcji, którą nagrywano również w Polsce. Ekipa filmowa kręciła m.in. w Fabryce Naczyń Emaliowanych w Krakowie, na dworcu, moście Piłsudskiego i ul. Szerokiej na krakowskim Kazimierzu.

Pianista (2002)

Wysoko oceniana produkcja Romana Polańskiego również była rejestrowana w Polsce. W rolę wybitnego pianisty Władysława Szpilana wcielił się Adrien Brody, który zdobył nawet Oscara za tę rolę. Niektóre sceny nakręcono na warszawskiej Pradze i Krakowskim Przedmieśćiu. Ekipa filmowa wybrała się również do Łodzi, gdzie powstało kilka scen.

Dowód życia (2000)

Kojarzycie takiego aktora jak Russel Crowe? Każdy go zna! Niewiele osób wie, że pojawił się również w naszym kraju podczas pracy nad filmem "Dowód życia". Zdjęcia do jednej ze scen realizowano pod Poznaniem, który w filmie został przedstawiony jako Czeczenia.

Poza zasięgiem (2004)

Produkcja z 2004 roku, w której wystąpił Steven Seagal u boku Idy Nowakowskiej i Agnieszki Wagner. Film akcji kręcono na tle Pałacu Kultury, w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, w budynku Politechniki Warszawskiej oraz Starówce.

Trenuj jak Wiedźmin | ESKA XD - Fit vlog #37
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE