Żmijowisko jak Belfer? Nowy serial Canal+ ma szansę powtórzyć ten sukces

2019-09-26 12:04 k.w.
Żmijowisko
Autor: screen YouTube/canalplus

Żmijowisko to serial, który jest adaptacją popularnej książki Wojciecha Chmielarza, o tym samym tytule. Opowiada historię małżeństwa - Arka i Kamili, które wraz z dziećmi i znajomymi udają się na wakacje do Żmijowiska. Podczas wyjazdu znika ich córka Ada. Rok później Arek wraca w to samo miejsce i wznawia poszukiwania. Czy Żmijowisko ma szansę powtórzyć sukces Belfra? Co łączy obie produkcje? Tego dowiecie się już teraz na EskaCINEMA.pl

Żmijowisko jak Belfer? Czy nowy serial Canal+ ma szansę powtórzyć sukces? Zdjęcia do najnowszego serialu Łukasza Palkowskiego ruszyły w kwietniu tego roku i zakończyły się w lipcu. Na planie produkcji spotkali się tacy aktorzy jak Paweł Domagała, Cezary Pazura, Piotr Stramowski czy też Wojciech Zieliński. Niektórzy twierdzą, że Żmijowisko może odnieść równie duży sukces, jak pierwszy sezon Belfra, który również był reżyserowany przez Łukasza Palkowskiego. Czy tak się właśnie stanie?

Żmijowisko - fabuła

To historia małżeństwa - Arka i Kamili, które wraz z dwójką dzieci oraz znajomymi przyjeżdżają na wakacje do Żmijowiska - wsi na Pomorzu. Na miejscu spotykają dawnego partnera Kamili - Roberta. Arek zauważa, że między dwójką zaczyna odżywać dawne uczucie. Pewnego wieczoru dochodzi do kłótni, a następnego dnia znika córka Arka i Kamili - 15-letnia Ada. Dziewczyny niestety nie udaje się odnaleźć. Rok później Arek wraca do Żmijowiska, aby wznowić poszukiwania. Wówczas natrafia na nowe tropy i nowych podejrzanych.

Żmijowisko jak Belfer?

Pierwszą wspólną cechą obu produkcji - pierwszego sezonu Belfra oraz Żmijowiska jest przede wszystkich reżyser - Łukasz Palkowski. To właśnie on podjął się nakręcenia adaptacji thrillera psychologicznego, autorstwa Wojciecha Chmielarza. Oba seriale są kryminalne, z intrygami w tle. Wspólny jest również motyw zaginięcia młodej dziewczyny, który jest wykorzystany zarówno w Belfrze, jak i w Żmijowisku. Warto wspomnieć również, że obie produkcje mogą pochwalić się gwiazdorską obsadą. W Belfrze zagrali między innymi Maciej Stuhr, Aleksandra Poplawska, Magdalena Cielecka oraz Paweł Królikowski, natomiast w Żmijowisku będziemy mieli okazję oglądać Pawła Domagałę, Cezarego Pazurę czy też Piotra Stramowskiego.

Czy serial będzie się cieszyć dużą popularnością i osiągnie sukces na miarę Belfra? Jest na to duża szansa! Łukasz Palkowski to reżyser, który jest gwarancją jakości. W oczekiwaniu na premierę Żmijowiska (3 listopada), zerknijcie na teaser serialu:

NAJNOWSZE