Zakonnica 2

i

Autor: Associated Press/East News

FILMY GROZY

Zakonnica 3 powstanie? Reżyser horroru o planach na kolejne filmy

2023-09-25 16:23

"Zakonnica 2" może nie zbiera najlepszych recenzji, ale już jest kasowym hitem. Horror ponownie przyciągnął tłumy do kin i w niecały miesiąc zarobił ponad 200 milionów dolarów! To bardzo dobry wynik, a sama produkcja zwróciła się kilkukrotnie. Czy jest w takim razie szansa na kontynuację? W tej kwestii wypowiedział się reżyser.

"Zakonnica 2" to kontynuacja, na którą czekało naprawdę wielu fanów "Obecności". I chociaż recenzje zbiera średnie, to wcale nie oznacza, że nie doczekamy się kolejnej części. To przecież jeden z najbardziej dochodowych tytułów z tego uniwersum! Przypomnijmy, że druga odsłona skupia się na siostrze Irene, która ponownie staje oko w oko z demoniczną zakonnicą Valak. I kiedy niektórzy myślą, że na tym historia mogłaby się zakończyć, to okazuje się, że może być zupełenie inaczej. Wiecie jak to jest w filmami grozy, jeżeli jest szansa opowiedzieć coś więcej, to po prostu sie to robi. Szczególnie jeżeli można jeszcze na tym nieźle zarobić.

Dlaczego scenarzyści strajkują? Chodzi nie tylko o pieniądze! | To Się Kręci #18

Zakonnica 3 powstanie? Reżyser odpowiada

Reżyserem drugiej części "Zakonnicy" jest Michael Chaves. W jednej z rozmów dla magazynu SFX został zapytany, czy widzowie mogą spodziewać się końca historii, czy jest jeszcze szansa na kontynuację. Oczywiście twórca nie przekazał jednoznacznej odpowiedzi, ale jasno dał do zrozumienia, że jest za tym, aby nakręcić trzecią odsłonę. Dodaje, że scenarzyści mają jeszcze trochę pomysłów do przedstawienia i właściwie jest co opowiadać. Po słowach Chavesa można nawet być przekonanym, że "Zakonnica 3" powstanie. Pomysły są, chęć opowiedzenia czegoś więcej jest, budżet się zgadza, więc producenci raczej nie przegapią okazji na kolejny zarobek. Pytanie tylko, czy pieniądze nie przysłonią jakości scenariusza. Recenzje "dwójki" są bardzo średnie, więc kolejny sequel może być doskonałą okazją, aby się zrehabilitować i pokazać dobre kino.

W filmie pada takie zdanie, że "demony są nieskończone". Podoba mi się pomysł, że Valak może być w różnych formach. Myślę, że jest jeszcze trochę pomysłów i historii o zakonnicy. Można tutaj jeszcze wiele opowiedzieć. Kto wie!" - powiedział Michael Chaves

O czym jest Zakonnica 2?

Cztery lata po wydarzeniach w Rumunii przenosimy się do Francji, a dokładniej do 1956 roku. Pewien ksiądz zostaje zamordowany, a zło rozprzestrzenia się po świecie. Siostra zakonna Irene po raz kolejny staje twarzą w twarz z złowrogą Zakonnicą - demonem Walakiem. Film jest bezpośrednią kontynuacja kasowego spin-offu "Zakonnica" z 2018 roku. Premiera drugiej części odbyła się 7 i 8 września 2023 roku.