Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

2020-07-07 13:41 kg
Opowieści z Narnii
Autor: 20th Century Fox Licensing/Merchandising / Everett Collection/EA

Hollywoodzkie filmy bardzo często kręcone są w krajach europejskich. Reżyserzy chętnie wykorzystują przepiękne widoki, które znaleźć można we Włoszech, Hiszpanii czy też Francji. Niektóre sceny zagranicznych filmów powstały również w Polsce, która także jest bogata w niezwykłe miejsca z duszą. Jesteście ciekawi, o jakich produkcjach mowa? Szczegóły znajdziecie już teraz na EskaCINEMA.pl

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce. Polska bogata jest w przepiękne krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Znaleźć tu można również miejsca z duszą, pełne historii, które często wykorzystywane są przez reżyserów, podczas realizacji kolejnych produkcji. Które zagraniczne filmy były kręcone na terenie naszego kraju? Niektóre tytuły z pewnością was zaskoczą!

Lista Schindlera (1993)

Produkcja Stevena Spielberga z 1993 roku, która opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, w dużej części była kręcona na terenie Polski. Zdjęcia odbywały się w Krakowie, Oświęcimiu, Kasinie Wielkiej oraz Skarżysku-Kamiennej.

Lektor (2008)

Lektor to film z 2008 roku, w którym widzowie przenoszą się do 1958 roku, do Berlina. 15-letni Michael zakochuje się w dużo starszej od siebie Hannie. Po latach oboje muszą zmierzyć się w przeszłością kobiety. Sceny z obozu koncentracyjnego, które pojawiają się w filmie, powstawały w Majdanku na terenie Lublina.

Dowód życia (2000)

Dowód życia to amerykański dramat, w którym w główne role wcielają się Meg Ryan oraz Russell Crowe. Zdjęcia do filmu realizowane były między innymi w Biedrusku w Polsce. Nie jest to jednak jedyny polski element. Na początku produkcji widać, jak Russel Crowe odlatuje polskim śmigłowcem WSH "Sokół",

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (2005)

Kolejnym filmem, którego twórcy wykorzystali piękne, polskie krajobrazy jest produkcja Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa. Widzowie mają okazje oglądać w niej tereny Gór Stołowych, sudecki Wodospad Kamieńczyka oraz tereny Puszczy Białowieskiej.

Pianista (2002)

Pianista to produkcja Romana Polańskiego, która opowiada historię Władysława Szpilmana, znakomitego polskiego pianisty, który podczas drugiej wojny światowej stara się przeżyć w okupowanej Warszawie. Zdjęcia do filmu realizowano na terenie Warszawy oraz Kobyłki.

Wróg numer jeden (2012)

Wróg numer jeden opowiada o polowaniu na najsłynniejszego terrorystę w historii - Osamę bin Ladena, z perspektywy młodej agentki CIA. Produkcja powstawała w Ammanie (Jordania), Forcie Manimajra, Czandigarh, Patiali (Indie), Londynie (Wielka Brytania) oraz w Gdańsku (Polska).

Most szpiegów (2015)

Główne role w filmie Most szpiegów grają Tom Hanks, Mark Rylance, Scott Shepherd oraz Amy Ryan. Za reżyserię odpowiada Steven Spielberg. Zdjęcia do produkcji kręcono między innymi w Berlinie, Nowym Jorku oraz we Wrocławiu.

Cudzoziemiec (2003)

Cudzoziemiec, ze Stevenem Seagalem w roli głównej, został nakręcony w 2003 roku. Produkcja powstawała w Warszawie oraz Kazuniu.

Horrory mrożące krew w żyłach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE