Leslie Jones

i

Autor: Invision/Invision/East News

GWIAZDY

Zagrała w "Ghostbusters", a później grożono jej śmiercią. "Dostawałam filmiki, na których jestem wieszana"

2023-09-21 15:57

Wypowiedzi Leslie Jones wielokrotnie nie przechodziły bez echa. I nie inaczej jest w tym przypadku. Teraz nie chodzi jednak o niską gażę za udział w filmie, czy kąśliwy komentarz na temat kolegów i koleżanek z branży. Aktorka opisała groźby śmierci, z jakimi przyszło jej się zmierzyć za rolę w "Pogromcach duchów".

Leslie Jones zagrała m.in. w "Wykolejonej", "Asy bez kasy", "Książe w Nowym Jorku 2", "Giń, 2020!" oraz "Ghostbusters. Pogromcy duchów". Jeżeli chodzi o ten ostatni tytuł, to oczywiście mowa o produkcji z 2016 roku. Przypomnijmy, że aktorka wcieliła się tam w postać Patty Tolan. Już od początku zbierały się nad tym projektem ciemne chmury, ale ostatecznie i tak zgodziła się wziąć w nim udział. Najpierw poszło oczywiście o pieniądze, bo zaproponowano jej o wiele mniej niż kolegom i koleżankom z planu. Jak sama wspomina pierwsza oferta wynosiła 67 tys. dolarów, a finalnie stanęło na 150 tys. dolarów. Aktorka musiała jednak sporo walczyć o większe wynagrodzenie, co kosztowało ją wiele nerwów. To jednak jeszcze nic. Okazuje się, że zagranie w tym filmie dostarczyło jej również wiele nieprzyjemnych sytuacji.

Dlaczego scenarzyści strajkują? Chodzi nie tylko o pieniądze! | To Się Kręci #18

Leslie Jones grożono śmiercią

W autobiografii "Leslie F*cking Jones: A Memoir" aktorka przytoczyła kilka ciekawych, a jednocześnie przerażających momentów ze swojego życia. Jednym z nich są groźby śmierci za rolę w filmie "Ghostbusters. Pogromcy duchów". Po swoim występie w tej produkcji komiczka najpierw spotkała się z mocną krytyką dziennikarzy, a później musiała zmierzyć się z hejterami w internecie. I chociaż gwiazda jest gotowa na krytykę i przywykła do nękania w sieci, to w pewnym momencie sprawy ją przerosły. Do tego stopnia, że była zmuszona zablokować konto na Twitterze przynajmniej na 24 godziny. Leslie Jones dostawała nie tylko wyzwiska, ale także rasistowskie i zboczone wpisy oraz groźby śmierci - w tym filmiki, na których była m.in. wieszana. Do tej pory nie może uwierzyć, że ludzie potrafią być tak okropni.

Dostawałam filmiki, na których jestem wieszana. Biali chłopcy wysyłali mi nagrania, na których masturbują się do moich zdjęć, komentując "Ty pieprzony czarnuchu, zabijemy cię". Dlaczego ludzie są dla siebie tacy źli? Jak można usiąść i napisać komuś, że chce się go zabić. Kto w ogóle robi takie rzeczy?" - opisuje Jones

Ghostbusters z 2016 roku. O czym jest film?

"Ghostbusters. Pogromcy duchów (2016)" to zupełnie nowa wersja jednego z największych przebojów komediowych w historii kinematografii. Duchy wciąż grasują nad Nowym Jorkiem, wciąż są niebezpieczne, ale ich pogromcami zostały teraz... pogromczynie! Jak twierdzą twórcy, nowa odsłona pokazuje, czym naprawdę jest girl power

Erin Gilbert (w tej roli Kristen Wiig) i Abby Yates (Melissa McCarthy) są autorkami książki o duchach. Jednak ich praca zostaje wyśmiana przez naukowców. Nadchodzi jednak czas rewanżu - kiedy duchy opanowują Manhattan. Wtedy Abby i Erin oraz ich przyjaciółki - Jillian (Kate McKinnon) i Patty (Lesley Jones) wkraczają do akcji. W tym wszystkim towarzyszy im przystojniak Kevin (Chris Hemsworth).