Wybory 2019: kiedy, gdzie i o której oglądać sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych?

2019-10-13 10:59
Wybory 2019: kiedy, gdzie i o której oglądać sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych?
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Wybory 2019: kiedy, gdzie i o której oglądać sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych?

Wybory do parlamentu zbliżają się wielkimi krokami. Już 13 października udamy się do lokali wyborczych i wybierzemy sejm i senat na kolejną kadencje. Kiedy, gdzie i o której oglądać sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych w TV i online?

Wybory 2019: kiedy, gdzie i o której oglądać sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych? W trakcie tegorocznych wyborów parlamentarnych, które już 13 października 2019 roku, aż trzy stacje telewizyjne zamówiły od pracowni IPSOS sondaż wyborczy, który jest przeprowadzony metodą exit-pool. To właśnie na jego podstawie, zostaną ogłoszone sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Sondaż exit-pool polega na tym, że ankieterzy w 900 wylosowanych lokalach wyborczych, odpytują losowe osoby po wyjściu z lokalu wyborczego, na jaką partię został oddany głos. Od ankietera otrzymujemy podkładkę z kartką, która jest zbliżona do tej wyborczej. Badanie obejmuje wiek, miejscowość oraz informację na jaką partię zagłosowaliśmy. Jak mówi nam Andrzej Olszewski z pracowni IPSOS: nie ma możliwości wyśledzenia jak dana osoba głosowała w badaniu, ponieważ głosy wrzucane są od razu do mini urny wyborczej. Gdzie, kiedy i o której oglądać sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w TV i online?

Wybory 2019: kiedy i gdzie oglądać sondażowe wyniki w TV?

Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019, będzie można obejrzeć aż na pięciu antenach telewizyjnych. TVP1 oraz TVP INFO połączą siły i o godzinie 21:00 pokażą pierwsze wyniki. Na antenie Polsat News program Polska Wybiera, będzie emitowany już o godzinie 19:50. O godzinie 21:00 dołączą również do wieczoru wyborczego widzowie Polsatu. Na antenie TVN24, będzie można zobaczyć program Czas decyzji, który rozpocznie się o godzinie 19:25. Warto zaznaczyć, że wszystkie stacje telewizyjne opublikują ten sam sondaż exit-pool przygotowany przez IPSOS.

Wybory 2019: kiedy i gdzie oglądać sondażowe wyniki online?

Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 będzie można zobaczyć również w internecie. Wieczory wyborcze będą emitowane na platformie vod.tvp.pl - tutaj zobaczymy stream za darmo. Płatny dostęp do transmisji internetowej oferują również ipla.tv i player.pl.

NAJNOWSZE