Wspaniałe stulecie

i

Autor: materiały TVP Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinków

Wspaniałe stulecie odc. 10, 11, 12 streszczenie. Mahidevran postanawia pozbyć się Hürrem. Zabije rywalkę?

2022-04-28 12:10

Wspaniałe stulecie odc. 10, 11, 12 streszczenie - co się wydarzy w nowym tureckim serialu? Premierowe epizody zostaną wyemitowane w dniach 4-6 maja 2022 roku w TVP 1 o godzinie 14:00. Produkcję będzie można oglądać także w internecie na stronie vod.tvp.pl.

Zrealizowana z rozmachem kostiumowa produkcja opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego i jego miłości do pięknej Roksolany, niewolnicy wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju. Pod tureckim imieniem Hürrem („radosna”) zrewolucjonizowała harem w ówczesnym imperium i zapoczątkowała Erę Sułtanek w Turcji. Serial został sprzedany do ponad 50 krajów i wszędzie pobił rekordy popularności.

MIŁOŚĆ w serialu [Wieczna miłość, Wymarzona miłość, Miłosne potyczki] | ESKA XD - Hotplota #42

Wspaniałe stulecie - odcinek 10

Sułtanka matka postanawia sprawdzić, czy Hürrem naprawdę oczekuje dziecka. Mahidevran nie może się pogodzić z tym, że być może narodzi się konkurent dla jej syna Mustafy. Planuje kolejną intrygę. Tymczasem Sulejman zdobywa twierdzę Zemun i rusza na Belgrad.

Wspaniałe stulecie - odcinek 11

Rok 1521. Po zdobyciu Belgradu, Sulejman wraca do Konstantynopola. Europa z trwogą czeka na kolejne posunięcie sułtana. Lala pasza wciąż dopytuje się o zdrowie niewolnicy, która miała zostać żoną jego syna. Mahidevran postanawia wcielić w życie swój plan. Zamierza pozbyć się Hürrem.

Sonda
Czy oglądasz tureckie seriale?

Wspaniałe stulecie - odcinek 12

Hürrem walczy o życie. Mahidevran jest pewna, że faworyta nie dożyje kolejnego dnia. W haremie trwa śledztwo w sprawie trucizny podanej na stół sułtana. Niewolnica, która niosła jedzenie, zostaje znaleziona martwa.