Wspaniałe Stulecie

i

Autor: Materiały TVP Wspaniałe stulecie - streszczenie odcinków

STRESZCZENIE

"Wspaniałe Stulecie". Co wydarzy się w serialu 15-19 maja 2023?

2023-05-15 15:28

Wspaniałe stulecie 258, 259, 260, 261, 262 - streszczenie odcinków na cały tydzień. Turkmeńscy bejowie wycofają poparcie dla Elqasa Mirzy, co nie skończy się dla niego dobrze. Zaczynają pojawiać się też ogromne plotki na temat śmierci Sułtana, więc ten decyduje się na ważne ogłoszenie. Co jeszcze wydarzy się w serialu między 15 a 19 maja 2023? Sprawdźcie już teraz!

Wspaniałe stulecie to ciągle jedna z najchętniej oglądanych produkcji w ramówce Telewizji Polskiej. Poniższe streszczenie obejmuje epizody o numerach 258, 259, 260, 261, 262, które zostaną wyemitowane 15-19 maja 2023 roku na kanale TVP1. Tym razem wydarzy się o wiele więcej, niż się wcześniej spodziewano. Nie zabraknie również licznych niespodzianek!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Musiałowski polskim księciem? Aktor kupił zabytkowy pałac!

Jak nakręcono film JOHN WICK 4? | To Się Kręci #12

Wspaniałe stulecie, odcinek 258 - streszczenie

Turkmeńscy bejowie wycofują poparcie dla Elqasa Mirzy, który przez to popada w niełaskę u sułtana. Hürrem ofiarowuje Annie Jagiellonce wsparcie dla Polski. Piri Reis wraz z Javuzem organizują zamach na Hürrem, w którym śmiertelnie ranna zostaje Afife hatun. Przed śmiercią kobieta zdradza sułtance, że Sulejman jest ciężko chory.

Wspaniałe stulecie, odcinek 259 - streszczenie

Sułtan wciąż zmaga się z tajemniczą chorobą. Nie jest już w stanie jej ukryć. Sułtanka Fatma dowiaduje się, że jej narzeczony Elkas Mirza wpadł w ręce perskiego szacha i został stracony. Sulejman dowiaduje się o śmierci Afife. Piri Reis przybywa do księcia Mustafy.

Wspaniałe stulecie, odcinek 260 - streszczenie

Mustafa dowiaduje się o chorobie ojca, ale odmawia wyjazdu do Konstantynopola bez jego rozkazu. Hürrem i Selim obawiają się przyjazdu Mustafy. Janczarzy i dowódca floty deklarują poparcie dla księcia Mustafy. Kawiarnia Sümbüla przyciąga coraz więcej klientów. Sulejman w gorączce wymawia imię Mustafy. Hürrem każe wezwać księcia do stolicy.

Wspaniałe stulecie, odcinek 261 - streszczenie

Sułtan pragnie ukrócić plotki o swojej śmierci i ogłasza, że weźmie udział w piątkowej modlitwie w meczecie wybudowanym na cześć zmarłego księcia Mehmeta. Stan jego zdrowia jednak nagle się pogarsza. Mustafa, mimo ataku zorganizowanego przez Rüstema, cały i zdrowy dociera do stolicy. Rüstem podstępem wysyła Selima do koszar janczarów z nadzieją, że książę zostanie zabity, a władzę przejmie Bajazyd. Hürrem błaga Mustafę o pomoc, wie, że janczarzy zrobią, co rozkaże im książę. Mustafa dociera do koszar w ostatniej chwili i ratuje brata z opresji.

Wspaniałe stulecie, odcinek 262 - streszczenie

Selim cały i zdrowy wraca do seraju. O wszystko obwinia Mustafę. Hürrem dziękuje Mustafie za uratowanie syna. Do seraju przyjeżdża Mahidevran. Nie ukrywa, że nie potrafi płakać nad umierającym sułtanem. Mihrimah zarzuca Mustafie, że dąży do władzy. Książę nie zaprzecza. Sułtan odzyskuje przytomność.