Wojciech Szczęsny

i

Autor: IMAGO/Luca Diliberto/IPA Sport; EAST NEWS

FILMY O PIŁKARZACH

Wojciech Szczęsny szczerze jak nigdy. Amazon pokaże wyjątkowy film o polskim bramkarzu

2024-06-14 10:51

Wojciech Szczęsny idzie w ślady Kuby Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego. Prime Video oficjalnie informuje, że trwają prace nad ekranową biografią jednego z najwybitniejszych polskich bramkarzy. Wiemy już, że w nadchodzącym filmie nie zabraknie szczerych wyznań, niespodzianek i... gości.

Filmy o polskich sportowcach wyrastają ostatnio jak przysłowiowe grzyby po deszczu. I dobrze, bo to jedna z niewielu okazji, w której możemy podpatrzeć kulisy pewnych ważnych wydarzeń w karierze danego zawodnika lub prześledzić jego drogę z dziecięcych marzeń do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj. W 2023 roku mieliśmy film o Robercie Lewandowskim, później o Kubie Błaszczykowskim, a jeszcze nie tak dawno pisaliśmy, że i Andrzej Gołota zmierza na ekrany. Wspominaliśmy również wtedy o biografii Igi Świątek oraz Wojtku Szczęsnym. I o ile na tę pierwszą będziemy musieli raczej trochę poczekać, to na historię bramkarza reprezentacji Polski już niekoniecznie!

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

Wojciech Szczęsny bohaterem filmu. Powstaje szczery dokument

Za wszystkie wymienione wyżej ekranowe biografie sportowców odpowiada Papaya Films i nie inaczej będzie tym razem. Studio oficjalnie ogłosiło na swoim Instagramie, że powstaje dokument o Wojciechu Szczęsnym. Mamy dostać naprawdę szczerą i jedyną w swoim rodzaju historię o bramkarzu naszej reprezentacji, który w całej swojej karierze miał okazje dzielić szatnie także z wybitnymi postaciami piłki nożnej. Zobaczymy najważniejsze momenty z zawodowego, ale i prywatnego życia sportowca. Prace nad filmem właśnie trwają i możliwe, że zobaczymy w nim jeszcze materiał z EURO 2024. W dokumencie nie zabraknie też gości, a na ekranie pojawi się chociażby żona piłkarza Marina oraz ich syn. Za kamerą stanął James Poole. Premiera zaplanowana została na 2025 rok w serwisie Amazon Prime Video.

Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych - nazwijmy je - kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę" - mówi Wojciech Szczęsny

Listen on Spreaker.