Wiktor Krum z Harry'ego Pottera. Jak po 15 latach wygląda przystojniak, który wcielał się w tę rolę?

2020-05-22 15:21
Wiktor Krum
Autor: Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

Czwarta część kultowej sagi o młodym czarodzieju - Harry Potter i Czara ognia weszła na ekrany kin w 2005 roku. To właśnie w tej części za sprawą organizowanego w Hogwarcie Turnieju Trójmagicznego poznaliśmy uczniów z innych szkół magicznych - francuskiej Akademii Magii Beauxbatons oraz położonego w północnej części Europy Instytutu Magii Durmstrang. Każdy fan tej serii z pewnością pamięta reprezentanta Durmstrangu w Turnieju Trójmagicznym, pochodzącego z Bułgarii Wiktora Kruma.

Wiktor Krum z Harry'ego Pottera. Jak po 15 latach wygląda przystojniak, który wcielał się w tę rolę? Wiktor Krum wsławił się nie tylko wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie magii - był także rewelacyjnym zawodnikiem w quidditcha i reprezentantem Bułgarii na pozycji szukającego. Krum, podobnie jak wcielający się tę postać aktor, był także niezwykle przystojny. Jak zmienił się od czasu premiery filmu?

Wiktor Krum z Harry'ego Pottera. Jak dziś wygląda?

W rolę Wiktora Kruma wcielał się Stanisław Janewski, który, podobnie jak grana przez niego postać, pochodzi z Bułgarii. Janewski urodził się 16 maja 1985 roku. Jak podaje bułgarska Wikipedia, pierwotnie nie był on w ogóle zainteresowany aktorstwem. Został zauważony przez osobę zajmującą się castingiem do Harry'ego Pottera i tylko z tego powodu zdecydował się wziąć udział w przesłuchaniach. Okazało się to strzałem w dziesiątkę - Janewski pokonał na castingu aż 650 profesjonalnych aktorów!

Rola w Harrym Potterze nieco otworzyła mu drogę do kariery aktorskiej - Stanisław Janewski zagrał m.in. w drugiej części filmu Hostel, kilku bułgarskich filmach, a także w serialach. Obecnie Janewski bardzo interesuje się kulturystyką, a oprócz tego ma także swój kanał na YouTubie. Filmowy Krum mocno zmienił się od czasu Harry'ego Pottera, zapuścił brodę, i, co ciekawe, przez pewien czas miał nawet długie włosy!

NAJNOWSZE