Wesele - kiedy w kinach nowy film Smarzowskiego? Data premiery ogłoszona!

2021-08-03 17:03 Adrian Rybak
Wesele
Autor: Kino Świat

Wojciech Smarzowski – twórca niezapomnianych obrazów: „Wołyń", „Drogówka", „Róża" oraz rekordowego hitu „Kler", który w kinach obejrzało ponad 5 milionów widzów, powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. Wesele to jego nowy film, który zapowiada się na ogromny sukces. Kiedy odbędzie się premiera?

„Wesele” to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”. O czym jest film? Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Wiele osób nie może doczekać się premiery nowego filmu Smarzowskiego. Kiedy pojawi się w kinach?

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Wesele 2021 - data premiery

To ma być najhuczniejsze „Wesele” tego roku! Twórca „Kleru” powraca z nowym filmem. Nie ma wątpliwości, że sale kinowe wypełnią się po brzegi. Kiedy to się stanie? Premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego odbędzie się w piątek 8 października 2021 roku.

Wesele - twórcy filmu

  • Reżyseria: Wojciech Smarzowski („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Róża”)
  • Scenariusz: Wojciech Smarzowski („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”)
  • Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr. („Boże Ciało”, „Wołyń”, „Bogowie”)
  • Muzyka: Mikołaj  Trzaska („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Róża”)
  • Scenografia: Marek Warszewski („Magnezja”, „Miasto 44”, „Powidoki”)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE