Wesele

i

Autor: Kino Świat

Wesele - kiedy w kinach nowy film Smarzowskiego? Data premiery ogłoszona!

2021-08-03 17:03

Wojciech Smarzowski – twórca niezapomnianych obrazów: „Wołyń", „Drogówka", „Róża" oraz rekordowego hitu „Kler", który w kinach obejrzało ponad 5 milionów widzów, powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. Wesele to jego nowy film, który zapowiada się na ogromny sukces. Kiedy odbędzie się premiera?

„Wesele” to historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. To szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”. O czym jest film? Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Wiele osób nie może doczekać się premiery nowego filmu Smarzowskiego. Kiedy pojawi się w kinach?

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

Wesele 2021 - data premiery

To ma być najhuczniejsze „Wesele” tego roku! Twórca „Kleru” powraca z nowym filmem. Nie ma wątpliwości, że sale kinowe wypełnią się po brzegi. Kiedy to się stanie? Premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego odbędzie się w piątek 8 października 2021 roku.

Wesele - twórcy filmu

  • Reżyseria: Wojciech Smarzowski („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Róża”)
  • Scenariusz: Wojciech Smarzowski („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”)
  • Zdjęcia: Piotr Sobociński Jr. („Boże Ciało”, „Wołyń”, „Bogowie”)
  • Muzyka: Mikołaj  Trzaska („Wołyń”, „Kler”, „Drogówka”, „Róża”)
  • Scenografia: Marek Warszewski („Magnezja”, „Miasto 44”, „Powidoki”)