Weapons: twórca “Barbarzyńców” zapowiada nowy horror. W obsadzie gwiazdy “Diuny” i “Euforii”

i

Autor: plakat filmu “Barbarzyńcy”/ materiały prasowe (zdjęcie poglądowe) Weapons: twórca “Barbarzyńców” zapowiada nowy horror. W obsadzie gwiazdy “Diuny” i “Euforii”

Kino grozy

Twórca “Barbarzyńców” zapowiada nowy horror. W obsadzie gwiazdy “Diuny” i “Euforii”

2024-05-15 15:06

Zach Cregger, twórca chwalonego horroru “Barbarzyńcy”, wraca z kolejnym dziełem. Tym razem połączył siły z szeregiem popularnych aktorów, ale na owoc ich pracy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Do sieci trafiły jednak pierwsze szczegóły dot. “Weapons”.

“Weapons” – twórca “Barbarzyńców” zapowiada nowy horror

Po sukcesie “Barbarzyńców” nowy horror od Zacha Creggera był tylko kwestią czasu. Szczegóły fabularne “Weapons” owiane są na razie tajemnicą, ale portal The Hollywood Reporter donosi, że będzie to wielowątkowy, epicki horror, który pod względem tonalnym przypomina “Magnolię” Paula Thomasa Andersona z 1999 roku.

Znacznie więcej wiemy o obsadzie, w której znaleźli się: Josh Brolin (“Diuna”, “Avengers: Infinity War”), Julia Garner (“Ozark”, “Inventing Anna”), Alden Ehrenreich (“Oppenheimer”), Benedict Wong (“3 Body Problem”, filmy Marvela), Amy Madigan (“Poroże”), Austin Abrams (“Euforia”) i Cary Christopher (“Days of Our Lives”).

Zach Cregger stanie za kamerą i napisze scenariusz. Pełni on też funkcję producenta, wspólnie z Royem Lee z Vertigo i J.D. Lifshitzem oraz Raphaelem Margulesem z BoulderLight Pictures, z którymi współpracował wcześniej przy “Barbarzyńcach”. “Weapons” ma trafić do kin 16 stycznia 2026 roku.

SPRAWDŹ TEŻ: Twórcy jednego z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat zapowiadają nowy film. W obsadzie gwiazda “Kształtu wody”

Nowe horrory godne uwagi. TOP5 straszaków ostatnich lat

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ
Aktorzy, którzy posunęli się za daleko! Robili DZIWNE RZECZY dla roli | To Się Kręci #33