Watchmen - sezon 2 powstanie? Co wiadomo o kontynuacji serialu HBO?

2019-10-29 13:39
Watchmen
Autor: screen youtube.com, kanał HBO screen youtube.com

Serial Watchmen wyprodukowany przez HBO jest kontynuacją komiksu DC, który pierwszy raz ukazał się w 1986 roku. Bohaterami historii są wyjęci spod prawa bohaterowie, którzy po latach ukrywania się muszą ponownie połączyć swoje siły. Komiks doczekał się kilku adaptacji, jedną z najbardziej znanych jest film Watchmen. Strażnicy z 2009 roku, który został ciepło przyjęty przez fanów serii.

Watchmen - sezon 2 powstanie? Kiedy - o ile w ogóle - możemy spodziewać się jego premiery? Przedstawiona w serialu historia nie jest bezpośrednią adaptacją komiksu, a jej fabuła dzieje się ponad 30 lat po przedstawionych w nim wydarzeniach. Wyprodukowany przez Damona Lindelofa serial ma przywoływać ma atmosferę oryginalnej, przełomowej powieści graficznej, tworząc jednocześnie nową jakość.  

Watchmen - sezon 2. Powstanie kontynuacja?

Serialowy sequel komiksu bardzo mocno podzielił widzów i krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes ocena krytyków wynosi 98%, a jedynie 43% widzów uznało serial za udany. Na dość przeciętną notę produkcja może liczyć jak na razie na polskim Filmwebie - po emisji dwóch odcinków wynosi ona 5,8. Póki co widzowie zarzucają serialowi brak realizmu i zbyt duże odejście od komiksowego pierwowzoru. Z kolei fani nowej adaptacji doceniają przede wszystkim świetną obsadę, w której znalazł się m.in. Jeremy Irons.

Pierwszy sezon, który zadebiutował 20 października 2019, ma składać się łącznie z 9 odcinków. Mimo że HBO póki co nie potwierdziło planów na kolejne sezony, pełen optymizmu jest producent Nicole Kassell. Jak podaje serwis DigitalSpy, Kassel zapowiedział, że 'z całą pewnością jest dużo materiału na drugi sezon, o ile nie więcej'. Ostateczna decyzja zależy zapewne od tego, jaką popularność zdobędzie serial Watchmen, a to będzie można ocenić bliżej finałowego odcinka.

NAJNOWSZE