W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 - powstanie kontynuacja głośnego polskiego slashera? Reżyser zdradza plany

2020-06-01 14:53 Alicja Wójcik
W lesie dziś nie zaśnie nikt
Autor: Michał Chojnacki

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 - powstanie kontynuacja? Co wiadomo o ewentualnych planach twórców na kolejną część filmu? W lesie dziś nie zaśnie nikt reklamowany był jako 'pierwszy polski slasher', a o produkcji mówiło się bardzo dużo jeszcze przed jej premierą. Horror miał trafić na ekrany kin 13 marca 2020 roku, jednak ze względu na panującą pandemię koronawirusa dystrybutor podjął decyzję o wycofaniu się z dystrybucji kinowej jeszcze przed oficjalnym zamknięciem instytucji kultury.

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 - co wiadomo o kolejnej części?

Widzowie mieli jednak okazję zobaczyć W lesie dziś nie zaśnie nikt mimo zamkniętych kin - tydzień po planowanej premierze, w piątek 20 marca, ku zaskoczeniu wszystkich produkcja trafiła na Netflix. Co więcej, jak podaje serwis Movies Room, fani horrorów będą mogli obejrzeć W lesie dziś nie zaśnie nikt także na dużym ekranie - od 6 czerwca, czyli od dnia ponownego otwarcia kin, ma on być ponownie wyświetlany.

Wiele osób, które miały już okazję obejrzeć horror z Julią Wieniawą, zadaje sobie pytanie, co dalej i czy W lesie dziś nie zaśnie nikt ma szansę doczekać się kontynuacji. To pytanie samemu reżyserowi, Bartoszowi M. Kowalskiemu, zadał twórca kanału na YouTubie Galeria Horroru. Okazuje się, że Kowalski jest bardzo chętny na stworzenie sequela produkcji. Jak powiedział:

Bardzo bym chciał i o niczym bym nie marzył, aby takie kino robić (...). Bardzo chętnie bym zrobił albo sequel, albo zrobiłbym inny slasher, trochę o czymś innym

Reżyser podkreślił jednak także, że to, czy kontynuacja faktycznie powstanie zależy od wielu okoliczności, na które on sam nie ma wpływu. Fani W lesie dziś nie zaśnie nikt mogą jednak nie trafić nadziei - zwłaszcza biorąc pod uwagę, w jaki sposób zakończyła się pierwsza. Ten film zdecydowanie prosi się o sequel!

Kinowe hity, które trafią do internetu. Te filmy musisz obejrzeć! #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE