Najpopularniejszy horror wszech czasów to...

2019-11-04 14:39
Najpopularniejszy horror
Autor: screen youtube.com, kanał Warner Bros. Pictures screen youtube.com

Widzowie uwielbiają się bać. Potwierdza to chociażby liczba nowych horrorów, które trafiają na ekrany kin w ciągu roku. W samym 2018 roku ukazało się ich ok. 40, a od pewnego czasu powstaje także coraz więcej seriali z tego gatunku. Najwięcej premier horrorów pojawia się zwykle w okolicach Halloween, co nie jest zresztą dziwne. Niemal wszystkie horrory, jakie się ukazują, są amerykańskiej produkcji.

Najpopularniejszy horror wszech czasów to... Który film zasłużył sobie na to miano? Biorąc pod uwagę, skąd wziął się scenariusz tej produkcji, jej twórcy mogli być niemal pewni, że uda im się osiągnąć aż tak gigantyczny sukces. Nie jest to bowiem historia oryginalna, a bardzo dobrze znana w popkulturze opowieść.

Najpopularniejszy horror wszech czasów to...

Na ten tytuł zapracował sobie film To z 2017 roku, który trafił na sam szczyt najlepiej zarabiających filmów wszech czasów z porażającym wynikiem 700 mln dol. Nic dziwnego - horror ten to adaptacja powieści samego mistrza gatunku, Stephena Kinga. Na drugim miejscu na liście znalazł się Szósty zmysł z 1999 roku (672 mln dol.), a podium zamyka Wojna światów z 2005 roku (591 mln dol.). 

Na liście 50 najlepiej zarabiających horrorów wszech czasów najstarszym jest Egzorcysta z 1973 roku, a zaledwie 7 produkcji z całej listy nie jest częścią większej franczyzy. Z filmów z 2019 roku na listę jak na razie załapał się tylko jeden - jak nietrudno się domyślić, chodzi o drugą część To. Co ciekawe, wyniki nieco zmieniają się, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę ocen z największej bazy filmowej, IMDb - tutaj na szczycie rankingu znajduje się Lśnienie z 1980 roku (także adaptacja powieści Stephena Kinga), za nim Obcy - 8. pasażer Nostromo z 1979, a na trzecim miejscu World War Z z 2013.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE