Watching TV Unsplash

i

Autor: Unsplash

Viaplay nie działa w TV i na telefonie. Kiedy będzie działać stream?

2021-12-06 16:43

Wychodzimy naprzeciw użytkownikom, którzy mają problemy techniczne z platformą streamingową Viaplay. Internauci skarżą się na kiepską jakość obrazu oraz zacinający się stream, który zdecydowanie utrudnia cieszenie się materiałami wideo w serwisie. Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które mogą okazać się bardzo pomocne.

Viaplay nie działa w TV i na telefonie. Kiedy będzie działać stream? Platforma streamingowa zadebiutowała 3 sierpnia 2021 roku i już od początku nie cieszy się najlepszymi opiniami. Widzowie Viaplay narzekają przede wszystkim na jakość materiałów wideo. Internauci w sierpniu zauważyli również znaczne opóźnienia podczas transmisji najważniejszych piłkarskich spotkań. Użytkownicy platformy informowali na Twitterze, że o zdobytej bramce można było szybciej dowiedzieć się od sąsiada, który ten sam mecz oglądał w innym miejscu. Opóźnienia podczas transmisji są oczywiście częstym problem, ale rzadko wynoszą do 90 sekund. Oczywiście, w zależności od urządzenia opóźnienie może być dłuższe lub krótsze. Ostatnio pojawiły się komentarze, że platforma potrafi nawet przerywać transmisję. Jak poradzić sobie z tym problemem? Sprawdźcie poniższe rozwiązania i mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

1. Zresetuj swoje urządzenie

Na początku zresetuj swoje urządzenie, z którego odtwarzasz materiały wideo z Viaplay. Najlepiej odłącz je od gniazdka i spróbuj po 30 sekundach ponownie uruchomić sprzęt.

Sonda
Czy miałeś już wcześniej problemy z Viaplay?

2. Wybierz inną przeglądarkę lub wypróbuj inne urządzenie

Jeżeli po zresetowaniu sprzętu ciągle doświadczasz problemów z obrazem, spróbuj skorzystać z innej przeglądarki. Stronę najlepiej przeglądać na: Google Chrome, Mozilla Firefox, Edge i Safari. Sprawdź również, czy korzystasz ze wspieranego urządzenia. Tutaj znajdziesz pełną listę kompatybilnych urządzeń.

3. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Oglądanie treści na platformie Viaplay wymaga stabilnego połączenia z Internetem. Zaleca się, aby używane łącze miało minimum 10Mbit/s przepustowości. Aby sprawdzić jakoś swojego połączenia, możesz skorzystać z tej strony.

4. Sprawdź aktualizacje

Upewnij się, że Twoja przeglądarka jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Jeżeli korzystasz z Chromecasta lub Smart-TV / Apple TV / konsoli do gier, sprawdź czy również zostały zaktualizowane.

Co zrobić, jeżeli Viaplay dalej nie działa?

Jeżeli powyższe rozwiązania nie zadziałały i wciąż masz problemy z odtwarzaniem treści wideo na platformie, to sprawdź więcej rozwiązań na oficjalnej stronie Viaplay pod tym linkiem.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH