Viaplay nie działa w TV i na telefonie. Kiedy będzie działać stream?

2021-12-06 16:43 LP
Watching TV Unsplash
Autor: Unsplash

Wychodzimy naprzeciw użytkownikom, którzy mają problemy techniczne z platformą streamingową Viaplay. Internauci skarżą się na kiepską jakość obrazu oraz zacinający się stream, który zdecydowanie utrudnia cieszenie się materiałami wideo w serwisie. Poniżej przedstawiamy rozwiązania, które mogą okazać się bardzo pomocne.

Viaplay nie działa w TV i na telefonie. Kiedy będzie działać stream? Platforma streamingowa zadebiutowała 3 sierpnia 2021 roku i już od początku nie cieszy się najlepszymi opiniami. Widzowie Viaplay narzekają przede wszystkim na jakość materiałów wideo. Internauci w sierpniu zauważyli również znaczne opóźnienia podczas transmisji najważniejszych piłkarskich spotkań. Użytkownicy platformy informowali na Twitterze, że o zdobytej bramce można było szybciej dowiedzieć się od sąsiada, który ten sam mecz oglądał w innym miejscu. Opóźnienia podczas transmisji są oczywiście częstym problem, ale rzadko wynoszą do 90 sekund. Oczywiście, w zależności od urządzenia opóźnienie może być dłuższe lub krótsze. Ostatnio pojawiły się komentarze, że platforma potrafi nawet przerywać transmisję. Jak poradzić sobie z tym problemem? Sprawdźcie poniższe rozwiązania i mamy nadzieję, że okażą się pomocne.

1. Zresetuj swoje urządzenie

Na początku zresetuj swoje urządzenie, z którego odtwarzasz materiały wideo z Viaplay. Najlepiej odłącz je od gniazdka i spróbuj po 30 sekundach ponownie uruchomić sprzęt.

Sonda
Czy miałeś już wcześniej problemy z Viaplay?

2. Wybierz inną przeglądarkę lub wypróbuj inne urządzenie

Jeżeli po zresetowaniu sprzętu ciągle doświadczasz problemów z obrazem, spróbuj skorzystać z innej przeglądarki. Stronę najlepiej przeglądać na: Google Chrome, Mozilla Firefox, Edge i Safari. Sprawdź również, czy korzystasz ze wspieranego urządzenia. Tutaj znajdziesz pełną listę kompatybilnych urządzeń.

3. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Oglądanie treści na platformie Viaplay wymaga stabilnego połączenia z Internetem. Zaleca się, aby używane łącze miało minimum 10Mbit/s przepustowości. Aby sprawdzić jakoś swojego połączenia, możesz skorzystać z tej strony.

4. Sprawdź aktualizacje

Upewnij się, że Twoja przeglądarka jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Jeżeli korzystasz z Chromecasta lub Smart-TV / Apple TV / konsoli do gier, sprawdź czy również zostały zaktualizowane.

Co zrobić, jeżeli Viaplay dalej nie działa?

Jeżeli powyższe rozwiązania nie zadziałały i wciąż masz problemy z odtwarzaniem treści wideo na platformie, to sprawdź więcej rozwiązań na oficjalnej stronie Viaplay pod tym linkiem.

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE