Udar - nowy serial z Jackiem Poniedziałkiem. Gdzie oglądać

i

Autor: Viaplay Group

Udar - nowy serial z Jackiem Poniedziałkiem. Gdzie oglądać?

2023-02-16 15:37

Trwają zdjęcia do nowego serialu Viaplay z Jackiem Poniedziałkiem w roli głównej! Na potrzeby show przeszedł on kompletną metamorfozę, ciężko go rozpoznać! Wielowątkowy serial fabularny zachwyci widownię zawirowaniami oraz niesamowitym, sarkastycznym poczuciem humoru. Czym będzie ‘Udar’? Gdzie można będzie oglądać?

Serial ‘Udar’ to już kolejna produkcja Viaplay, która jest realizowana w Polsce. Obraz skupi się na życiu Jacka – warszawskiego bon vivanta i popularnego prowadzącego programów telewizyjnych, którego życie nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Jacek będzie zmuszony stawić czoła poważnym kryzysom, które znacząco wpłyną na to, jak postrzega świat i swoje cele życiowe. Pomimo że tematem serialu będą poważne życiowe zawirowania, w produkcji nie zabraknie też nieco sarkastycznego poczucia humoru. W roli głównej zobaczymy Jacka Poniedziałka, który na potrzeby serialu przeszedł niezwykłą metamorfozę. Pomysłodawcą serii i twórcą scenariusza jest Paweł Demirski, odpowiadający wraz z Rafałem Skalskim i Antonio Galdamezem także za reżyserię. Premiera tylko na Viaplay!

Przerażający Darkling w nowej zapowiedzi „Cienia i kości 2”. Kiedy premiera nowych odcinków?

5 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH GIER 2023 [Hogwarts Legacy, Red Fall, Star Wars...] | ESKA XD - Blogier #64

Warszawski bon vivant

Serial ‘Udar’ przedstawia fikcyjne losy Jacka – jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny gastronomicznej. Główny bohater serialu prowadzi popularne programy kulinarne w telewizji, recenzuje nowe restauracje, z jego opinią na temat gastronomii liczy się niemal każdy w Warszawie. Jedna jego recenzja może sprawić, że nowo otwarta restauracja rozbłyśnie na kulinarnej mapie stolicy lub może liczyć na masowy exodus klientów. U samego szczytu kariery czeka go jeszcze jedno, najważniejsze wyzwanie. Niespodziewana choroba wywróci życie bohatera do góry nogami, a walka o powrót do codzienności przeistoczy się w wyprawę, która na zawsze odmieni jego życie i zmusi do odpowiedzi na kilka kardynalnych pytań.

„Królowa Charlotta” przebije „Bridgertonów”? Jest teaser i data premiery

Wracając ponownie na szczyt

‘Udar’ będzie składał się z ośmiu odcinków, w których będziemy obserwować życie bohaterów osadzone w tętniącej życiem Warszawie. Tragikomiczna forma produkcji stanie się dopełnieniem dla niełatwej, ale jednocześnie opowiedzianej z lekkością historii człowieka, który spadł ze szczytu i próbuje zrobić wszystko, by na niego powrócić. Skrzący ironią scenariusz ma również drugą, bardziej czułą i empatyczną stronę. Serial postawi przed widzami istotne pytania – o to, co jest w życiu najważniejsze, co czyni nas szczęśliwymi i w jaki sposób możemy poznawać się na nowo w trudnych sytuacjach. Innym ważnym tematem podjętym w serialu jest przyjaźń na dobre i złe. W ‘Udarze’ pojawią się też wątki związane ze społecznością LGBTQ+ oraz alternatywnymi modelami więzi rodzinnych. Widzowie przekonają się, że rodzina to czasem wybór, a nie konieczność. To także miejsce, w którym można być naprawdę sobą i czuć się akceptowanym

Wcielenie się w postać warszawskiego bon vivanta, który z dnia na dzień zostaje nie z własnej winy pozbawiony dotychczasowego życia i próbuje odzyskać je na nowo, było dla mnie sporym wyzwaniem. Serial ‘Udar’ udowadnia, że niezależnie od sukcesów czy porażek, które odnosimy w życiu, w obliczu choroby każdy z nas jest równy. Chcąc wcielić się w postać Jacka musiałem przejść poważną wizualną metamorfozę. Czasami sam nie potrafiłem się rozpoznać w lustrze! – mówi Jacek Poniedziałek.

Gwiazdorska obsada

W obsadzie, poza Jackiem Poniedziałkiem pojawi się plejada znanych i utalentowanych aktorów i aktorek. W roli rodziców głównego bohatera wystąpią legendy polskiego kina Anna Seniuk i Jerzy Bończak. Ponadto w nowej produkcji Viaplay pojawią się m.in.: Marta Malikowska (‘Śubuk’, ‘Ślepnąc od świateł’), Marta Nieradkiewicz ('Płynące wieżowce', 'Dzikie róże'), Ewa Skibińska (‘Odwilż’, ‘Słoń’), Konrad Eleryk (‘Furioza’, ‘Klangor’), Rafał Maćkowiak (‘Herkules’, ‘Niebezpieczni dżentelmeni’), Jan Sobolewski (‘The Office PL’, ‘Apokawixa’, ‘Cudowne życie’), Monika Frajczyk (‘Żeby nie było śladów’, ‘Prime Time’) i Michał Majnicz (‘Artyści’, ‘Made in Poland’).

Autorem, pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Paweł Demirski, jeden z najbardziej uznanych polskich dramaturgów. To już drugi, po ‘Artystach’ serial do którego napisał scenariusz. ‘Udar’ będzie jednak pierwszym serialem, który wyreżyseruje, razem z Rafałem Skalskim (‘Noc w przedszkolu’, ‘Brokat’) i Antonio Galdamezem (‘Na twoim miejscu’, ‘Noamia’). Za produkcję odpowiada Maciej Kubicki z Telemark („Pianoforte”, „Noc w przedszkolu”, „Brokat”). Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Małgorzata Jurczak.

Na pomysł serialu wpadłem wiosną 2019 roku, kiedy o pandemii koronawirusa nikt jeszcze nie słyszał. Jednak pewien nastrój końca, wypalenia rzeczywistości był wyczuwalny w powietrzu, w kinie i teatrze. Główny bohater jest trochę jak nasz świat, witalny, wiecznie patrzący w przyszłość, w to, że najlepsze jeszcze przed nim, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. To również spojrzenie dające nadzieję na przyszłość, będące jednocześnie walką o samego siebie. Cieszę się, że ten pomysł udało nam się przekuć na serial wspólnie z Viaplay – komentuje Paweł Demirski.

‘Udar’ to już drugi, po ‘Morderczyniach’, serial fabularny Viaplay, który realizujemy w Polsce. Pomimo że jako Viaplay słyniemy z seriali akcji oraz kryminałów z gatunku Nordic noir, zależy nam również na inwestycjach w produkcje unikatowe, prezentujące historie, jakich w Polsce jeszcze nikt nie opowiedział. Myślę, że ‘Udar’ pozytywnie zaskoczy naszych obecnych widzów i pozwoli nam sięgnąć po wielu nowych – mówi Filippa Wallestam, Viaplay Group Chief Content Officer.

Gdzie oglądać 'Udar'?

Serial ‘Udar’ będzie dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.