Królowa Charlotta: data premiery, zwiastun, obsada i fabuła prequela Bridgertonów

i

Autor: materiały prasowe Netflix Królowa Charlotta: data premiery, zwiastun, obsada i fabuła prequela Bridgertonów

„Królowa Charlotta” przebije „Bridgertonów”? Jest teaser i data premiery

2023-02-14 17:32

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” zabierze nas do czasów, gdy ikona mody dopiero wkraczała do brytyjskiego towarzystwa. Prequel hitu Netfliksa doczekał się pierwszej zapowiedzi, która ujawniła przy tym datę premiery.

Królowa o ciętym języku, ostrym charakterze i godnym pozazdroszczenia wyczuciu mody już wkrótce pokaże nam swoje nowe (a właściwie to stare) oblicze. „Królowa Charlotta” nakreśli nam bowiem młodzieńcze losy tytułowej bohaterki – pewnej siebie dziewczyny, której ani trochę nie marzy się zostanie królową Anglii. Czy poznanie następcy tronu zmieni jej stanowisko? Szykuje się kolejny namiętny romans, idealny na wiosenny maraton.

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” w pierwszej zapowiedzi

Wydarzenia z serialu rozegrają się – rzecz jasna – na wiele lat przed tym, co zobaczyliśmy w „Bridgertonach”. Fabuła oscylować będzie wokół życia królowej Charlotty i jej drogi do władzy oraz jej małżeństwa z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. Zobaczymy przy tym, jak powstawał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie oryginalnej serii.

Opublikowana przez Netfliksa zapowiedź zwiastuje, że czeka nas produkcja utrzymana w klimacie oryginalnego serialu, ale ze znacznie ciekawszą główną bohaterką. Czy bystrość i twardy charakter Charlotty zapewni jej większą miłość od tej, którą widzowie obdarzyli niegdyś Daphne? Przekonamy się.

W tytułowej roli zobaczymy młodziutką Indię Amarteifio, a na ekranie towarzyszyć jej będzie między innymi Arsema Thomas, która wcieli się w młodą Lady Danbury (ciotkę Simona). W serialu nie zabraknie też scen z późniejszego życia bohaterek, zatem ponownie spotkamy dorosłą Charlotte, Agathę Danbury oraz Lady Violet Bridgerton, a w ich rolach wystąpią aktorki z oryginału. Oprócz nich w obsadzie znaleźli się również Corey Mylchreest jako Młody Król Jerzy oraz, znana z roli Catelyn Stark w „Grze o tron”, Michelle Fairley jako Księżniczka Augusta.

„Królowa Charlotta” – kiedy premiera prequela „Bridgertonów”?

Jeśli już nie możecie doczekać się serialu, spieszę donieść, że do świata „Bridgertonów” powrócimy już tej wiosny. „Królowa Charlotta” zawita bowiem na Netfliksie w dniu 4 maja.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1