“Tylko jedno spojrzenie” – Harlan Coben i Netflix Polska znów łączą siły. O czym opowie serial? (zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Netflix “Tylko jedno spojrzenie” – Harlan Coben i Netflix Polska znów łączą siły. O czym opowie serial? (zdjęcie poglądowe)

Polskie seriale

“Forst” to nie wszystko - będzie kolejny polski kryminał od Netfliksa. O czym opowie “Tylko jedno spojrzenie”?

2024-01-12 16:14

Po “W głębi lasu” i “Zachowaj spokój” nadszedł czas na trzeci polski serial adaptujący twórczość Harlana Cobena. Tym razem padło na powieść “Tylko jedno spojrzenie” (ang. “Just One Look”) z 2004 roku i potwierdził to sam autor. Co już wiemy o produkcji?

“Tylko jedno spojrzenie” – Harlan Coben i Netflix Polska znów łączą siły

Kryminał to jeden z najbardziej umiłowanych przez Polaków gatunków filmowo-serialowych. Ilość tego typu produkcji, jaką rokrocznie wypluwają z siebie wszelkiej maści twórcy, jest wciąż porażająca, a niemały wkład w ten trend ma polski oddział Netfliksa. Streamer zaadaptował ostatnio poczytną serię powieści autorstwa Remigiusza Mroza (“Forst” ukazał się w pierwszej połowie stycznia 2024), ale już skierował swój wzrok z powrotem na Harlana Cobena.

Słynny autor kryminałów podpisał przed kilkoma laty umowę, zgodnie z którą wraz z Netfliksem zekranizuje szereg swoich powieści. Za nami już kilka tytułów z różnych krajów, w tym dwa polskie. Przed nami zaś dwa kolejne, jeden znów znad Wisły, drugi zaś z Ameryki Południowej. A tak przynajmniej twierdzi pisarz, bo włodarze platformy na razie milczą.

Zostało nam jeszcze kilka (książek – przyp. red.). Robimy teraz jeden (serial) w Polsce na podstawie mojej książki “Tylko jedno spojrzenie” (…) i polski oddział Netfliksa nad nim pracuje. Pracujemy też nad innym w Ameryce Południowej – obwieścił Harlan Coben w niedawnej rozmowie z Radio Times.

A o czym opowiada “Tylko jedno spojrzenie”? W dużym skrócie jest to historia kobiety, która odkrywa mroczną rodzinną tajemnicę (związaną z konkretną fotografią), a potem musi odszukać swojego zaginionego męża. Co ciekawe, książka doczekała się już jednej adaptacji – w 2017 roku powstał francuski serial z Virginie Ledoyen w roli głównej.

Najlepsze seriale kryminalne. TOP5 produkcji, obok których nie sposób przejść obojętnie

“Tylko jedno spojrzenie” – kiedy premiera serialu?

Na obecną chwilę nie wiemy nic ani o obsadzie, ani przewidywanej dacie premiery. Istnieje jednak szansa, że “Tylko jedno spojrzenie” zobaczymy w styczniu 2025 roku, gdyż autor sam przyznał, że chciałby zachować noworoczną tradycję.

Ominęliśmy to w zeszłym roku, ale chcielibyśmy spróbować zrobić to w Nowy Rok, aby wszyscy mogli oglądać nas na kacu – stwierdził.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5