LARP

i

Autor: AKPA

FILMY

Twórca "1670" kręci film dla nastolatków! Bartłomiej Topa w obsadzie

2024-05-24 15:50

Serial "1670" był strzałem w dziesiątkę, czy podobnie będzie teraz? Twórcy netfliksowej serii wzięli się za kolejną inteligentną komedię, ale tym razem w pełnym metrażu. Obsada daje nadzieję na naprawdę dobre kino, a prace nad produkcją trwają w najlepsze. Czego możemy się spodziewać?

Reżyser Kordian Kądziela ma już kilka produkcji w swoim portfolio, za którymi stanął za (a nawet przed!) kamerą. Były to m.in. "Fusy", "Szczękościsk", czy bardziej popularny "Mental". Najgłośniej zrobiło się o twórcy jednak w przypadku netfliksowego serialu "1670". Kordian Kądziela wyreżyserował tutaj piąty, szósty, siódmy i ósmy odcinek komediowej serii. Co więcej, aktualnie pracuje nad kolejnym tytułem również w gwiazdorskiej obsadzie. Nadchodzący projekt ponownie uderzy w komediowe tony, ale spokojnie, nie zapowiada się nowa typowa komedyjka, a raczej coś bliżej wspomnianego wyżej hitu Netfliksa.

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35

Twórca "1670" kręci film. O czym będzie?

Nowy projekt Kordiana Kądzieli był już zapowiadany jakiś czas temu, ale teraz wiemy o nim coraz więcej. Reżyser pracuje właśnie nad filmem "LARP", który będzie skierowany głównie do młodzieży, opowiadając o szukaniu siebie, dojrzewaniu, budowaniu relacji z rówieśnikami, kontakcie z rodzicami i miłości. Jak zapowiadają twórcy możemy spodziewać się trudnych tematów ubranych w inteligentny i niebanalny humor, co jest możliwe do uzyskania, patrząc chociażby na "1670". Jak podaje Interia, Kordian Kądziela zdecydował się na ten projekt z kilku względów, ale głównie dlatego, że dzisiaj powstaje sporo filmów typowo dla dzieci i dorosłych, ale ciągle brakuje historii dla kogoś znajdującego się pomiędzy.

Nasz film kierowany jest do nastolatków - grupy wiekowej, będącej naszym zdaniem mocno zaniedbaną w kwestii bogactwa oferty filmowej, kierowanej właśnie dla nich. Mam wrażenie, że od kilku lat mamy do czynienia ze swoistą wyrwą w tym zakresie - zwłaszcza w rodzimym kinie. Podczas gdy w ostatnim czasie powstają dziesiątki udanych polskich filmów dla dzieci i jeszcze więcej jakościowej oferty dla dorosłych, wciąż brak dobrego krajowego kina skierowanego do właśnie do grupy nastolatków" - powiedział Kordian Kądziela

Nad nowym projektem czuwa również Michał Wawrzecki (scenarzysta seriali "Sortownia" i "Chyłka"), a w obsadzie pojawia się w zaskakującej kreacji (patrz zdjęcie główne artykułu) Bartłomiej Topa oraz Martyna Byczkowska, Filip Zaręba, Andrzej Konopka, Michał Balicki, Maciej Bisiorek, Agnieszka Rajda, Mikołaj Chilimończyk, Hubert Łupacz, czy nawet Edyta Olszówka.

O czym będzie nadchodzący film "LARP"? Opis i data premiery

Fabuła filmu skupi się na licealiście, którego hobby to odgrywanie Elfa w grach LARP (forma gry fabularnej, w której uczestnicy wcielają się w postacie i odgrywają ich działania na żywo w rzeczywistym świecie). Niestety jego hobby jest wyśmiewane przez rówieśników, a nawet rodziców. Przychodzi jednak dzień, kiedy w szkole pojawia się nowa piękna uczennica, która trzyma tylko z najsłynniejszymi uczniami. Główny bohater odkrywa jej tajemnice, co może doprowadzić do ciekawych wydarzeń. Film "LARP" ma pojawić się w 2025 roku, chociaż oficjalnie data nie została jeszcze potwierdzona.