Tureckie seriale w czasie Euro 2024

i

Autor: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News; YouTube.com/Yasak Elma (screen)

Seriale

Tureckie seriale w czasie Euro 2024. Czy TVP planuje przerwę w emisji?

2024-06-04 15:43

Tureckie seriale są codziennością wielu Polaków. Od poniedziałku do piątku Telewizja Polska emituje nowe odcinki popularnych tasiemców. W czerwcu rozpocznie się Euro 2024, do którego prawa do transmisji ma właśnie TVP. Czy to oznacza, że emisja telenowel zostanie przerwana? Co wiadomo na ten temat?

Widzowie TVP uwielbiają tureckie seriale. Od lat telewizja publiczna decyduje się na codzienną emisję popularnych telenowel znad Bosforu. Aktualnie na Jedynce i Dwójce można oglądać takie produkcje jak "Dziedzictwo", "Złoty chłopak" i "Zakazany owoc". Oprócz tureckich tytułów dużym zainteresowaniem się też hiszpański tasiemiec "Akacjowa 38", który pokochali też fani tureckich seriali. Koneserzy tego typu rozrywki mogą całe popołudnia spędzać na oglądaniu telenowel w TVP. Wkrótce ich rutyna może być jednak zaburzona. Zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024. Stacją telewizyjną, która ma prawa do transmisji wszystkich meczów, jest TVP. Jak wpłynie to na harmonogram emisji odcinków wspomnianych wcześniej telenowel?

"Dziedzictwo". Tak prywatnie wygląda Ibrahim z tureckiego serialu

Euro 2024 a emisja tureckich seriali

Telewizja Polska potwierdziła, że wakacyjna przerwa w emisji tureckich i hiszpańskich seriali nie jest planowana. Dwa duże wydarzenia wpłyną jednak na regularność pokazywania odcinków. Mowa o Euro 2024 i Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Jak na razie nie ma oficjalnych informacji na temat ramówki w czasie piłkarskich mistrzostw. Fani telenowel muszą się jednak spodziewać, że w niektóre dni nie zobaczą ulubionych tytułów.

Euro 2024 - harmonogram transmisji

Mecze w ramach Mistrzostw Europy odbędą się odbywać o 15:00, 18:00 oraz 21:00. Przed i po każdym spotkaniu na antenie TVP1 lub TVP2 będą transmitowane też studia eksperckie. Turniej rozpocznie się 14 czerwca. Finał zaplanowano na 14 lipca.