hobbit

i

Autor: Materiały prasowe

Trylogia filmowa HOBBIT w jednym miejscu! Kiedy i gdzie oglądać kinowy przebój w TV?

2022-11-25 11:29

Od jednej podróży do wielkiej legendy. Bilbo Baggins wyrusza na przygodę życia w Stopklatce. Kiedy oglądać kinowy hit, który skradł serca milionów fanów na całym świecie? Przekonajcie się już teraz!

Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będąca prequelem „Władcy Pierścieni” to niezwykła, epicka opowieść pełna magii i odwiecznej walki dobra ze złem, a także powrót do filmowego świata Śródziemia wykreowanego przez reżysera Petera Jacksona. Trylogia „Hobbit” stała się przebojem kinowym na całym świecie i zarobiła łącznie niecałe trzy miliardy dolarów. Pierwsza część serii, „Hobbit: Niezwykła podróż” stała się piętnastym filmem w historii, któremu udało się przeskoczyć próg jednego miliarda przychodu. Wszystkie trzy części hitowej trylogii będzie można zobaczyć w grudniu 2022 na kanale Stopklatka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Terrifier 3 powstanie? Twórca zdradził przyszłość morderczego klauna!

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

Czy Peter Jackson przerwał zdjęcia do Hobbita?

Rola Bilbo Bagginsa była łakomym kąskiem w Hollywood. Dość wspomnieć, że w kontekście angażu do „Hobbita” przewijały się takie nazwiska jak Daniel Radcliffe, Shia LaBeouf, Eddie Redmayne, James McAvoy, Adam Brown (który dostał angaż jako Ori) czy Tobey Maguire. Peter Jackson od samego początku widział jednak w tej roli tylko jednego aktora – Martina Freemana. Brytyjczyk miał w tym czasie konflikt planów zdjęciowych i był zmuszony odrzucić rolę – trwały bowiem nagrania do drugiego sezonu serialu „Sherlock”, w którym aktor wcielał się w rolę Watsona. Reżyser nie chciał jednak z niego zrezygnować, dlatego zgodził się na bezprecedensową rzecz – produkcja „Hobbita” zaczęła się i trwała już pięć miesięcy, po czym zrobiono kilkutygodniową przerwę, aby Freeman mógł pojechać do Londynu i pogodzić ze sobą obie produkcje.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

Trylogia Hobbita w TV! Kiedy oglądać?

Wszystkie trzy części hitowej trylogii "Hobbit" będzie można zobaczyć na kanale Stopklatka w ramach pasma Głośne Hity już od soboty 24 grudnia. Z tej okazji warto przypomnieć sobie, za co widzowie pokochali tę serię. Tak prezentuje się harmonogram emisji:

  • Hobbit: Niezwykła podróż – 24 grudnia o 20:00
  • Hobbit: Pustkowie Smauga – 31 grudnia o 20:00
  • Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – 7 stycznia o 20:00